Makedonya Üniversiteleri

Makedonya Üniversiteleri Shirley Wilson Logan 1880 den 1900 yılına kadar kulüp ve kilise kadınların kamusal söylemi üzerine yoğunlaşarak, on dokuzuncu yüzyıl siyah kadınların ikna edici söylem ayırt edici retorik özelliklerini analiz eder.

Logan en iyi dönemin belli bir kadın konuşmacının hitabet örneklenen kamu adrese bir özelliği etrafında bu resimli çalışmada her bölüm geliştirir. O sadece konuşmalar değil, aynı zamanda başyazı, deneme ve mektuplar değil analizleri.

Logan ilk Maria Stewart peygamberlik hitabet odaklanır, ilk Amerika doğumlu siyah kadın alenen konuşmak için. Frances Harper dönersek, o farklı topluluklar arasında ortak çıkarlar için iddia konuşmalar görmektedir. Ve o Ida Wells antilynching retoriği merkezi “varlığı” veya sunum belli seçilen unsurları artırılması taktiği kavramı olduğunu göstermektedir.

Fannie Barrier Williams ve Anna Cooper onu tartışmada, Logan konuşurken hangi kulüp kadın ve siyah din adamı, Williams ve hem Cooper Kenneth Burke kimlik dediği istihdam olduğunu göstermektedir. Victoria Matthews söylemini analiz etmek, o retorik durumun Lloyd Bitzer’in kavramının Carolyn Miller değişiklik uygular.

Logan da siyah Baptist kadın hareketi ile ilişkili kadın ve üniversite-bağlı konferanslara katılan kişilerin söylemi incelemektedir.

Kitap Anna Julia Cooper, Selena Sloan Butler, Lucy Wilmot Smith, Mary V. Cook, Adella Hunt Logan, Victoria Earle Matthews, Lucy C. Laney ve Gürcistan Swift King tarafından az bilinen konuşmalar ve denemeler ile bir ek içerir.