Yüzyıl Afrikalı-Amerikalı Kadın Eleştirel Antolojisi

Konuşması Memphis mafya şiddet ile kişisel karşılaşma sonrasında bu sorunu olursa onu açılış dersten sonra bir yıldan az teslim edildi. Fannie Barrier Williams ve Victoria Earle Matthews Güney siyah kadınların kötü durumuna artırmak için sosyal ve eğitsel reformlar savundu. Bunların hepsi ırk cinsiyet ve engellere rağmen bu kadınlar hala ezilen savunmasında platformu monte cesareti vardı kanıtlayan karıştırarak olan 1832 ile 1895- arasında teslim speeches-.

Tanıtım yazıları bu kadınlar ikna etmek amacıyla belirli durumlarda, amaçları ve izleyicilere dil kanıt seçilen ve uyarlanan yollarını dikkate alınarak her bir hoparlörün hayatı ve retoriği odaklanmak. Konuşmaların ve hoparlör beceri hem de konuşmalar yardımcıları anlaşılması retorik bağlamlarda ve büyük retorik taktikleri Bu analiz. Bir retorik zaman çizelgesi referans noktası olarak hizmet vermektedir.

Tarihsel bu kitap on dokuzuncu yüzyılın önemli olayları üzerine siyah feminist bir bakış açısı sağlar ve o dönemin siyah kadınlar etkilenir ve onlar ele sosyal sorunlar etkilenmiştir nasıl ortaya, topraklı.

. “Korumak ve yanlış ve öfke vatandaşlarını savunmak ve yok edebilir Bir hükümet kısır olduğunu itand olamaz yapacağını bir hükümet zayıf ve insan yaşamı hukuku yönetiminde zayıflık veya ahlaksızlık yoluyla ya güvensiz olduğu, orada olmalı Bir adalet eksikliği ve bu isteyen bir şey eksikliği makyaj nerede. “- Frances Ellen Watkins Harper,” Bağımlı Yarışları Duty, “Amerika Birleşik Devletleri, Washington, DC Ulusal Kadın Konseyi (1891)