Yurtdışında Konaklama Türleri

Yurtdışında eğitim alırken konaklayacak bir yere de ihtiyacınız olacaktır. Bu konaklama yerlerini bütçenize ya da arzunuza göre tercih edebilirsiniz. Sizlere çeşitli şekilde yurtdışında konaklama türleri sunulmuştur. Bunlardan en konforlu ve elbette en pahalı olanı otel konaklamasıdır. 3,4 ya da 5 yıldızlı otellerde dilediğiniz konforu sunan bir tesiste konaklayabilirsiniz. Ancak bu oteller dil kursu alacağınız okula biraz uzak mesafede yer alabilir. Minibüs ya da yirmi dakika gibi bir yürüyüş ile kursunuza varabilirsiniz. Elbette otel ve okulun konumuna göre de süre değişikliği söz konusu olacaktır. Havuz ve spor salonu gibi detaylı hizmetleri de oteller yıldızına göre sunacaktır.

Bir diğer konaklama türü en çok tercih edilen ve en çok yararlı olan aile yanı konaklamadır. Burada aile bir ya da iki öğrenciye bir oda verir, bazı aileler ortak banyo kullanır ancak bazılarında odanız içinde banyonuz olacaktır. Kahvaltı ve akşam yemeği dahil olanların da fiyatları ayrı olacaktır. Aile yanında kendi ev konforunuzda kalabilir ve aile ile pratik yapabilirsiniz. Yurtdışında konaklama türleri arasında tercih edilen bir başka seçenek öğrenci yurtlarıdır. Bir ya da daha fazla öğrenciye bir oda verilir, ortak banyo ve mutfak yer alır ve herkes burada kaynaşarak birlikte ya da kendin pişir kendin ye tarzında yemek pişirir. İsteyen kişiler yani yetişkin olanlar kendilerine özel ev de kiralayabilir. Sıradan öğrenciler için bir diğer seçenek paylaşımcı öğrenci evleridir. Bu evlerde her öğrencinin bir odası olur ve diğer alanlar ortak kullanılır. Yurdun eve dönüşmüş versiyonudur.

Konaklama Türlerinden En İyisi

Bir kişi hem rahat etmek hem de özgür olmak istiyorsa otelleri tercih edebilir ancak bu dili öğrenmek ve yeni kültürleri tanımak için pek de iyi bir fikir değildir. Bu nedenle başka arkadaşlar edinebileceğiniz, gün içinde İngilizce kullanarak iletişim kurabileceğiniz arkadaş ile bir arada olmak her zaman başarınızı arttıracaktır. Hem dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin kültür gelenek ve göreneklerini de öğrenmiş olursunuz. Yurtdışında konaklama türleri arasında diğer öğrencilerle iç içe yaşama fikri her zaman en iyi tercih olacaktır.

yurtdışı eğitim

Posted from Plovdiv, Plovdiv Province, Bulgaria.