Yurtdisi Universiteler

Karşılaştırmalı reklam, başka tür karşılaştırmalı fiyat reklam olduğunu.Reklamverenler açık ya da örtülü yarışmacının ürünün fiyatı onların ürünün satış fiyatını karşılaştırarak onların ürünü satın almak için tüketicilerin ikna etmeye çalışırlar. Bir ürünün fiyatını alıntı rağmen etik üzerine sınır olabilir rakibin fiyat karşılaştırarak, tüketici için yararlı bilgiler. Rakibin fiyat için alıntı miktar keyfi fiyat olabilir ve şişirilmiş veya abartılı ve reklamveren tarafından teklif edilen fiyat bir “satış” fiyat olabilir olmasıdır. Tüketicilerin gerçek ve fiili tasarruf dayanmayan ürün hakkında sonuçlara ulaşmak için Bu nedenle, mümkün olabilir. Bu konular birçok dava kalbinde olmuştur, ve birçok çalışma bu konulara odaklanmıştır.

Federal Ticaret Komisyonu (FTC) 1971 yılında karşılaştırmalı reklam izin başladı ve kurallar sıkı bir set altında kullanımını onayladığı. O zamandan beri, bu reklam türü daha yaygın hale gelmiştir. Ana gereksinimlerden biri reklam sürekli ve açık bir şekilde reklamı yapılan ürün karşılaştırma markalar gerçekten üstün olduğunu göstermektedir verileri tarafından yedeklenmiş gerektiğidir. Reklamveren ürün daha iyi performans gösteriyor ve iddia özellikli boyutları içermiyor olduğunu göstermek zorundadır. Karşılaştırmalı reklamlar benzersiz satış USP olarak bilinen önermeler, ya da marka farklılıkları içeren mesajlar göstermesi gerekir.

Avrupa Topluluğu Yanıltıcı Reklam Direktifi olarak adlandırılan direktiflerin biriyle, reklam konusunda 1984 yılında düzenlemeler yayınladı. yönerge yanıltıcı reklam tüketicileri korumak amacıyla yayımlanmıştır; Bir değişiklik karşılaştırmalı reklam kriterlerini belirlemektedir 1996 yılında kabul edildi.

Yönetmelik hiçbir şekilde aldatan ya da ulaşmak amacıyla ya da rakip ekonomik yaralanmaya neden olabilecek olan insanları aldatmak herhangi sunum gibi yanıltıcı reklam tanımlar.

Avrupa Topluluğu yanıltıcı reklam ve yanıltıcı karşılaştırmalı reklam yapan bu üzerine sıkı para cezası uygulamıştır. Reklamverenler karşılaştırma marka hakkında yaptığınız her iddiayı ispat etmek gerekir.