Yurtdışı üniversite fiyatları

Kadınlar Edirne’ye dönemde tüm konuştu böyle bir hareket karşısında toplumsal yasakların gücünü göz önüne alındığında şaşırtıcıdır. Ancak, şefkat, birçok kadın hatipler onların çok varlığı fikrini zorlu, bu dönemde düşman kalabalıklar karşı karşıya olduğu en az olan sayısız motifleri, esinlenerek “kadının küre.” “Amerika’nın Kadın Hatipler” ilk kez ortaya çıktığında Doris Yoakum 1937 yılında bu kadınların bir ilk bakmak sağladı. O öncelikle Edirne’ye dönemde konuşan kölelik karşıtlarının ve kadının hakları aktivistleri üzerinde duruldu. Yoakum hem erkek hem de kadınlar “, kadınların kilisede sessiz tutmak gerektiğini” Paul İncil tedbir yapıştırılır ve tüm kamu toplantılar içerecek şekilde genişletilmiş belirterek başlar. Zor gibi konuşma sık sık nasıl Yoakum dikkat çekti:

Pioneer Kadın Hatip toplantıları sık vardı

quently kırık, onlar ayaklanmalar ve mob- deneyimli

Bings, onlar, sık füze uçan kaçtı

aralarında çürük ve taze olmuştur görünüyor

yumurta, kurutulmuş elma, fasulye … Onlar konuşmaya çalıştı

tıslama DIN üstünde, shout-, inleme, damgalama

, ing ıslık ve kaybolduğu diğer gösteriler

Proval. Onlar sessiz kitlelere tutmak için çaba

ve yangınların tehditler karşısında dikkatli, söndürme

Işıkların ayırım, dış kapı kilitleme,

dışında pencere ve bozuklukları kırılması

salonları. (257)

Altı yıl sonra, kağıt genişletilmiş bir versiyonu, Yoakum “Kadın Hareketi” kuruldu hangi tabanı oluşturulması bu erken hoparlörleri kredi. Benzer bir iddia Edirne’ye kadın hatipler (1943) ile ilgili hemen hemen tüm diğer makalelerde yapılır. Yoakum adlı iki makale Edirne’ye kadın konuşmacılar ilgili retorik tarihinin ilk yayınlanan katkıları temsil eder.

Bu alanda onun ilgisini ilham ile Yoakum Kredilendirme, Lillian O’Connor (1954) Pioneer Kadın hatipler yazdı. Onu ılımlılık, kadın hakları, kaldırılması, serbest soruşturma ve 1828–1869 yılları arasında diğer konular nedenleri halka çalıştı 27 kadın hatipler tabi olarak O’Connor aldı. O, kadınlar konuştu hangi tarihsel ayar açıklanan yaptıkları konuşmalarda gelen biyografik onu konuların skeçler, alıntılar verdi ve kaybolmamış metinler analizleri. Ne yazık ki, o kitabın metinleri kendilerini yeniden etmedi. O, ancak, ayrıntılı bibliyografik referanslar verdi. Kadınların sonucuna, retorik Blair, Whatley ve Campbell’in ilmi bulunan gibi Edirne’ye dönem kadınların retorik ilkeleri “ses” dinlere ölçüde Sorgulayan, O’Connor kriterlerine hem Aristoteles ideal ve Ondokuzuncu yüzyılın beklentileri olarak kullanılan onların zaman standartlarını örnek. …