Yurtdışı üniversite

CONDIT (1993) positionalist perspektif daha iyi rhetors ve izleyiciler kamu söylemleri, kamu kelime ve kültürel bağlamları arasındaki ilişkileri müzakere yollarını belirlemek, böylece bilim adamları kadınlar tarafından yaklaşık retorik büyük bağlamları tanımasını sağlar. Onlar da retorik eylemler teşvik edebilir kadının birçok temsilleri işaret, retorik eylemleri ortaya koymak kadının çelişkili temsilleri sonuçlarına yaptılar ne zaman belirli temsiller ortaya nedenlerini ve gelin öneririz.

**********

Campbell, 1983; feminist retorik alimler gösterdiği gibi, kamu adresi üzerinde yoğunlaşarak kursları ve burs tipik erkek erkek “büyük hoparlörler” odaklanarak ve genellikle erkeklerde (Biesecker, 1992 kamu adresini vurgulayın lider / hoparlör-merkezli yöntemler lehine merkezli vardır 1985, 1989, 1991, 1993a, Foss ve Foss, 1983; Spitzack ve Carter, 1987; Vonnegut, 1992). Kamuya çoğu bilginler seslendirme çalışmalarının geleneksel erkek-merkezlilik kabul ederken, mevcut antoloji ve müfredat erkeklerin üstünlüğü, kamu adresi tarihinin kadınların dahil hala bazı direnç ile bir araya geldi olduğunu göstermektedir. (1)

Seslendirme çalışmaları erkek / eril önyargı sonucunda, feminist retorik alimler pedagojik soruları basarak yüz: retorik alimler ana içindeki tarihsel kadınların kamu adresini içeren feminist nasıl aynı anda tarihsel kadınların kamu adres erkekler farklı olabilir hangi yollarla kabul ederken, ? Metodolojik açıdan iki soru daha sonra ortaya çıkar.