Yurt dışındaki devlet üniversiteleri

“Yalanlar üç çeşidi vardır:. Yalanlar, yalanlar lanet ve istatistik” (1) Benjamin Disraeli’nin belirtildiği gibi, istatistik bir çeşitli şekillerde de çarpıtabilir sonuçlar verir.Reklam: Disraeli yirminci yüzyılın ikinci yarısında Amerikan toplumunu gözlemlemek etrafında olsaydı, o yalanlar onun listesinde başka kategori dahil olabilir. Reklam, istatistik gibi, gerçekler reklamverenin ihtiyaçlarına göre yorumlanır bükülmüş ve vurgulanabilir bir ortam olarak yaygın kabul edilmektedir. Iş yargısı ve mesleki etik makul standartları uygulamak için başarısız olduğunda, mahkemeler reklamverenlerin çok gerçekleri bükülmüş varsa karar olabilir. Bu Not mahkemeleri yanıltıcı reklam neyin nasıl belirlediğini inceler ve Mead Johnson & Co. v. Abbott Laboratories Yedinci Temyiz Mahkemesi tarafından işaret daha tutarlı yargı doktrini doğru kayma alkışlıyor. (2)

Reklam bugünün ekonomisinde ve baskı ve elektronik formatta hem devam etmesi muhtemeldir onun varlığı önemli bir rol oynamaktadır. (3) 1999 yılında güçlü bir pazarda güçlenen, reklamverenler 79300000000 $ dan 87500000000 $ kadar 1998 harcama seviyeleri üzerinde yüzde 10,3 oranında medya harcamalarını artırdı. (4) Söz konusu para bu tür ile, reklamverenler anlaşılır yatırımlarından olası en yüksek getiriyi elde etmek istiyorum.

Reklamverenler kendi ürünleri mümkün olduğunca çok sayıda tüketici mümkün olduğunca iyi bakmak yapmak istiyorum. Karşılaştırmalı reklam arkasındaki temel kavramdır – Günümüz piyasasında, sık sık “Bizim ürün, iyi” diyerek değil, “ürün diğer çocuklar ‘daha iyidir” diyerek sadece görevi girişimi. (5) karşılaştırmalı reklam etkinliği tüketici çalışmaları ile, ancak reklamcılar tarafından sürekli kullanımı ile sadece gösterilir. ABD’deki tüm reklam yaklaşık üçte biri karşılaştırmalıdır. (6) Araştırma Systems Corporation (RSC) tarafından 5000 reklam 1994 yılında çalışma karşılaştırmalı reklamlar yirmi bir yüzde rekabet üstün puanları almış karşılaştırmak yoktu reklam sadece on sekiz yüzde ise “üstün” ikna puanları olduğunu buldu. (7) Karşılaştırmalı reklamlar da karşılaştırmasız reklam daha fazla tüketici dikkat ve mesaj hatırlama yol açar. (8)