Yurt dışında üniversite okuma

Son yirmi yılda, ve son zamanlarda büyük ölçüde, toplumun giderek tüketiciye doğrudan hedefleyen reçeteli ilaç reklamları maruz kalmıştır. Bir ilacın olumsuz tepkilere understating ve faydaları boşuna tarafından tüketicilerin yanıltıcı etkisi olabilir, çünkü “doktor-yönettiği” için “tüketici-yönettiği” reklamlardan odak sektörün kademeli vites halk sağlığı için bir tehdit oluşturuyor.

Tüketici-yönettiği reklam artış mümkün ilaç tedavisi ile ilgili bir tartışma başlatır hasta ve hekim, olduğu bir sağlık ortamı yaratılmasına yardımcı oldu. (2) Tüketici yönelik reklam da üzerinde derin bir etkisi vardır çekici yararları ve açıklanmayan olası yan etkilerle ilaçlar tüketen hastalarda doktor-hasta ilişkisi ve sonuçları. Bu reçeteli ilaçlar artan bir bağımlılık ve en herhangi bir durumun tedavisi için reçeteli ilaç olduğunu tahrif kavramını oluşturur. (3) reçeteli ilaçların tüketici-yönettiği reklam sağlık sistemi emri detaylı bir inceleme ve değişiklik üzerinde sahip olduğu etkileri kamu sağlığını korumak amacıyla mevcut Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Kurumu (FDA) düzenlemeleri. (4)

Bugüne kadar, FDA düzenlemeleri reklam odak bu değişime tepkisiz kalmıştır. FDA tarafından yayınlanan bir taslak rehberlik (5), ajans aslında yayın reklamları için (6) daha az sıkı advers ilaç reaksiyonları açıklama gereklilikleri yaparak kolay reçeteli ilaçların reklam yaptı. FDA (7) ile yerinde mevcut düzenleyici sistem tüketici yönettiği reklam çevreleyen güncel sorunları ile uğraşmak yetersizdir. Düzenlemeler halen yürürlükte olan bu reklam yeni nesil gelişiyle önce 1938 yılında uygulanmıştır, çünkü bu büyük ölçüde kaynaklanmaktadır. (8) reklam niteliği o zamandan beri önemli ölçüde değişmiş olduğunu hiç şüphe ve yönetmelikler güncelleştirilmiş bir sürümü var halkı korumak için gereklidir.