Yurt dışı Üniversite Puanları

ABD reklam ticaret edebiyatının bu tarihsel çalışma sert ve yumuşak satış reklam savunucuları arasında kalıcı tartışmayı yorumlamak ilk girişimi temsil eder. Birincil kaynaklar reklam ve pazarlama ticaret dergilerde belirlenen çağdaş, profesyonel düşünce ile desteklenmiş, tarihsel önemli ticaret dergisinde Yazıcılar ‘Mürekkep ağırlıklı yayınlanan eserlerin oluşuyordu. Çalışmanın bulguları birçok modern reklam “Alınan görünümü” olarak tanıyabilir ne tutarlıdır. Ancak, onlar da nasıl ve bu tartışmanın şartları reklam etkinliği ve uygun strateji tanımları sürekli daha karmaşık ve sofistike büyüdü olmasına rağmen, bir önceki yüzyıl boyunca görece sabit kalmıştır neden kurmak yardımcı olur.

Doksan üç yıl önce, ABD’nin önde gelen otomotiv reklamverenler “sebep-neden” “atmosferik” veya “izlenimci” reklam karşı. ‘Yararları tartışmaya endüstrinin önde gelen ticaret dergi, Printers’Ink, üzerinde kafa buluştu “Sert-satım katiller” ve lakaplı Çağdaş reklamverenler, “yumuşak-sat şairleri,” 2 Advertising Age bir 1997 sayısında aşağı yukarı aynı konu tartışılıyor. 1990’lar sürümü eğlendirir ve tüketiciler ile bağları oluşturur olanlar lehine duygusal odaklı reklam karşı rasyonel-odaklı “satıyor reklam” nin savunucuları çukurlu.

Akademisyenler geliştirilen ve modern reklam yaptıkları çalışmada birçok teoriler ve yapılar uyguladık. Son çalışmalar, çeşitli durumsal faktörlerin etkili reklam özelliklerini eşleştirmek için bu çabalar, ancak, oldu advertisement.3 yönelik çeşitli hiyerarşik etkileri modelleri, bilgi içeriği, katılım, bilişsel işleme, duyuşsal ipuçları ve yanıtları ve tutum önemini teyit Mesaj stratejisi tartışma ya da reklam practice.4 küçük etkisi Ayrıca, sanayi araştırma ya çok etkisi olmuştur dair çok az kanıt vardır. 1970 ve 2002 yılları arasında yayınlanmış ticari literatür arama mesajı strategy.5 tartışmalara bağlı sanayi araştırma sadece beş örneklerini ortaya