Viyana da üniversite okumak

Çin kelime kazınmış eski bilgelik vardır. terimleri “tehdit” ve “fırsat” için yazılmış karakterler aynıdır. Kriz kendisi tehdit ya da fırsat olabilir, ama daha sağlıklı, aynı madalyonun iki yüzü olarak görülüyor.

Giriş

“Düşünmek adam güdümlü Zeus bilgelik hakkında acılar içinden geldiğini aşağı atmıştır” [1].

Belki bu uzun zaman önce insanlık için karar verildi. Insanların sorunlarını yüzleşmek için ihtiyaç farkında önce Kriz ilk gerçekleşmesi gerekir. Bu gerçeklik kriz yönetimi literatüründe defalarca tespit edilmiştir. “Bu bir kriz aldı.” Daha fazla ve daha fazla örgütleri artık bir ölçüde kriz hazırlık meşgul olsa da, [21] geldi kadar kriz senaryosu içine çok derin defterleri bir insan isteksizlik hala var.

Bir kriz gerçekleştikten sonra, eğilimi tehdit ile eşit olduğunu. Krizin yönelik bu ortak altta yatan tutum yeniden düşünülmelidir. Bu yazının amacı görünümünde bir “paradoks bilgeliği” olarak adlandırılabilecek kriz, alternatif bir yaklaşım geliştirmektir. Bu bakış özü Zeus gibi antik olduğunu. Fırsat ve tehdit aynı kriz madalyonun iki yüzü değil olarak görülüyor. Fırsat kriz içinde bulunabilir rağmen Ancak, bu fırsat bulunursa takip etmez. Bu kağıt kriz düşünme ve tepki yararlı bulunabilir niyetiyle derinlemesine bu paradoksu araştırıyor.

Kriz Tanımlı ve Açıklamalar

Bir kriz oluştuğunda, genellikle düzenlemek veya uygun yanıtları planlamak için biraz zaman izin, acil beklenmedik ve tatsız olayların bir baraj olarak geldi. Bir kriz örgütsel meşruiyet, karlılık ve canlılığı [25] tehdit edebilen düşük olasılık, yüksek sonucu olay.Kriz “hangi belirleyici bir değişim yaklaşan bir işleri dengesiz bir zaman ya da devlet – ya son derece istenmeyen bir sonuç farklı olasılığı ile bir veya bir çok arzu ve son derece olumlu sonuç farklı olasılığı biri” de [5] . Diğer bir deyişle, kriz sonuçları mutlaka kötü değil kendisi için bir dönüm noktasıdır.