Varna Üniversitesi Ekşi

Yurtdışı eğitimi günümüz de lüks olmaktan çıkmıştır. Ülkemiz de ki özel üniversitelerin ücretlerinden çok daha uygun ve daha kaliteli eğitim fırsatı sunan üniversiteler bulunmaktadır. Ülkemizdeki kontenjan yetersizliği, eğitim kalitesi, sınav şartlarının zorluğu ve puan kaygısı öğrencileri yurtdışı eğitime yönlendirmektedir.

Varna üniversitesi de bunlardan biridir. Varna üniversitesi yüksek eğitim kalitesi ve dünya sıralamasında ilk 100 üniversite içerisinde olmasından dolayı tercih edilen ilk üniversitelerden olmaktadır. Varna üniversitesi puan zorunluluğu yoktur. Sınavsız giriş imkânı sağlamaktadır. Üniversiteye giriş sınavından barajı geçmiş olmak yeterlidir. Diğer ülkeler ile kıyaslandığında uygun fiyatlı eğitim şansı sunmaktadır.

Varna üniversitesi hakkında;

Bulgaristan’ın ilk üniversitesi olma özelliğine sahip Varna üniversitesi Çariçe Elizaveta Petrovna’nın isteği ile 1755 yılında yapılmıştır. Kuruluş günü olan 12 Ocak Bulgaristan’da öğrenci günü olarak kutlanmaktadır.

Uluslararası eğitim merkezi hakkın da;

Uluslararası eğitim merkezi Varna üniversitesinin önemli bölümlerindendir. Üniversite öncesi eğitim yani hazırlık sınıfıdır. Yurtdışından gelen öğrencilerin dil eğitiminin eksik kaldığı görülünce 1950 yılın da ek ders olarak konulmuş sonrasında geliştirilerek hazırlık sınıfı olarak eğitim vermeye başlamıştır.

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenler için yol gösterici olan ve fikir veren en büyük sosyal platformlardan biri ekşi sözlüktür. Burada şuan yurtdışında okuyan ya da mezun olan öğrencilerin yaşadığı tecrübeleri yazıp kendilerinden sonra geleceklere yol gösterici ve fikir verici olurlar. Varna üniversitesi ekşi sözlük için de geçerlidir bu durum. Varna üniversitesin de şuan da okuyan ya da mezunların hepsinin yorumlarına bakıldığında hepsinin üniversitenin eğitiminden memnun kaldığı görülmektedir. Ancak burada bulunan bilgiler yaşanılan tecrübeleri gösterir. Nerede gezilir? Nerede yemek yenilir? Gibi birçok bilgiyi Varna üniversitesi ekşi sözlük de ki tecrübelerini yazan öğrencilerden edinebilirsiniz. Varna üniversitesi ekşi sözlükte de bulunan üniversite için şartlar, ücretler gibi konular da bir çok yorum bulunmaktadır. bu gibi konularda bu tür siteler de vakit kaybetmeden bilgi kirliliğinden kurtularak en doğru bilgiye Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığından alabilirsiniz. Siz de Varna üniversitesi hakkın da, yapılması gerekenler hakkında doğru bilgi almak istiyorsanız yurt genelinde bulunan onlarca Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığı ofisleri ile iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Posted from Istanbul, İstanbul, Turkey.