Uzaktan Eğitim Liderlik

Ama henüz bu kurumların içinde liderlerin gerekli yeni roller yeterli dikkat değil gibi görünüyor. Bu yeni dönemde okullar ve kolejler kendi deneyimleri yansıyan ve kurşun kendi kapasitesi hakkında anlayışlar içselleştirmiş olan liderlere ihtiyacımız var. Saraybosna Üniversitesi Bu, bu kurumların içinde uzaktan eğitim liderlik rolleri olanlara az geçerli olmalıdır. Elbette, önemli ilgi yüksek öğretimde liderlik çeşitli yönleriyle son yıllarda verilmiştir ve bu alandaki malzemenin korpus şimdi oldukça önemli. Biz, örneğin, içine yararlı soruşturma ve anlayış yararlanmış, yüksek öğretim liderleri iş ve sanayi kendi meslektaşları uygulamaları kabul nasıl; nasıl yöneticiler ve öğretim daha sık işbirliği giderek hırçın bir ortam gibi görünüyor ne işe yarayabilecek; ve nihayet kadınların akademik liderlerin önemli katkıları tanıdı.

Ancak, göze çarpan bir boşluk kalır:saraybosna devlet üniversitesi öğretim teknolojilerinin çoğalması eğitim-yüksek hızlı büyüyen fenomen geçerli liderlik gibi, en önemlisi öğretim ve zaman ve mekan içinde meydana öğrenme izin online derslerde gösterdiği. Burada hedeflenen amacı iyi yüksek öğretim ortamlarında rol ve uzaktan eğitim liderlik etkisini anlamak için; Bu yer, ya da liderlik rollerine kalkınan “İyi Uygulamalar” için anlayışlar ve öneriler sunmak; ve çalışma ve uzaktan eğitim liderlik pratikte artan ilgi oluşturmak.

Bizim amaçlarımız için, uzaktan eğitimde liderlik, ayarları çeşitli yönetsel işlevler farklı olarak, bir vizyonu paylaşan bireylerin ve kuruluşların sağlayacak tutum ve yenilikçi değişim için koşulları yaratmak davranışlar, bir dizi olarak tanımlanır ve yönde hareket ve bu fikirlerin yönetimi ve işletilmesine katkıda bulunmaktadır. Mutlaka alanında uzman olmadan bir liderlik rolü oynamaya mümkündür. Bir üniversite başkanı veya seçilmiş kamu görevlisi (e. …