Üniversitesi Sofya

Yurt dışı eğitiminde önemli bir yer edinen Bulgaristan Üniversitesi Sofya Üniversitesi ve diğer üniversiteleri ile birlikte en iyi ve en kaliteli eğitimi vermektedir. Her sene yüzlerce yabancı öğrenciye eğitim veren Bulgaristan Üniversiteleri; yurt dışı eğitiminde gösterdiği başarılı performansı sayesinde ön sıralarda yer edinmiştir.

Yurt Dışı Üniversite Eğitimi

Bulgaristan Üniversiteleri de dâhil olmak üzere; yurt dışında bulunan pek çok üniversitede taban puan uygulaması ya da sınav sistemi bulunmamaktadır. Lise diploması ve eğitim görecekleri lisan ile ilgili yeterlilik belgesi bu tür üniversitelerde eğitim görmek için yeterlidir.

Avrupa ve Dünya standartlarında eğitim veren Bulgaristan Üniversitesi Sofya Üniversitesi ve diğer üniversiteleri ile en kaliteli eğitimi, konusunda uzman olan profesyonel eğitmen kadrosu ile bilimsel ve teknolojik en son yeniliklerini kullanarak vermektedir. Amfiler ile paralel ve aynı ağırlıkta yürütülen dersler; kongre, seminer ve konferanslar ile desteklenerek eğlenceli bir hale getirilmektedir.

Bulgaristan Üniversitesi Sofya Üniversitesi ve diğer üniversiteler; Bulgarca, Fransızca, İngilizce ve Almanca olarak eğitim vermektedir. Okul harçları oldukça ucuz olan Bulgaristan’da yurt ve ev kiraları ve günlük giderler de oldukça uygun olmaktadır.

Bulgaristan Üniversitesi Avantajları

Detaylı olarak Anadolu Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri ile iletişime geçerek bilgi alabileceğiniz Sofya Üniversitesi Bölümleri ve avantajları konusunda kısaca açıklama yapmak gerekirse, Kaliteli ve ekonomik Avrupa standartlarında bir eğitim verdiğini söyleyebiliriz.