Üniversitede İngilizce Egitim

Reklam etkinliği hakkında konuşma tüketiciler tarafından sevilir bir reklam veya ölçüde likeability olduğunda diğer önemli şey olarak kabul edilecek. Reklam likeability yakından reklam için seçilen medya türüne bağlıdır. Aktif ve ses ve görsel mesajlar ikisini de Örneğin, TV reklamları en çok tüketiciler tarafından sevilmek kabul edilir.Doğal olarak, tüm reklamlar tüm insanlar tarafından beğenir. Bazı Reklamlara gürültülü ve rahatsız edici değil, bilgilendirici yeterince ve hatta aldatıcı, abartılı, sıkıcı ve / veya anlaşılması zor olarak kabul edilir – Bir tüketici, bir reklam gibi olmayabilir çeşitli nedenleri vardır.

reklam bilgilerinin bilinçli işlem zaten reklam okuma / hatta görüntüleme / duruşma öncesinde bazı ürünler için tercihleri ​​var da birçok durumda tüketici olarak reklamı yapılan ürünün türüne bağlıdır. Tüketiciler zaten ürünün belirli bir tür gibi olsun ya da olmasın zihinlerini yapmış Örneğin, onları reklama dikkat almak zor olacaktır. Bunun tersi de geçerlidir.

Bir diğer önemli faktör reklam mesajının işlenmesi bağlantılı ve likeability reklam dilidir. Pazarlamacılar hedef pazar tarafından tercih dil olacak düşünmelisiniz böylece pazarlama iletişiminde gönderici (reklamveren) ve alıcı (müşteri) arasında ortak bir anlayış olmalıdır. En uygun dili seçme her zaman çok dilli ülkelerde kolay bir iş olmayabilir.

Bu tüketiciler tarafından sevdim Reklamlara doğrudan ürün veya hizmet reklamı satın artan marka tercihi ve bu nedenle kararlara yol açacağını doğal görünebilir. Ancak, Bamfo araştırmasına göre, halkın yarısından fazlası (araştırma katılımcıların% 57) olan reklam onlar sevmiyordu ürünleri satın. Aynı zamanda katılımcıların% 43’ü aslında onların reklamlarını sevdim rağmen bazı ürünleri satın vermedi dedi. Bu sonuçlar reklam likeability ve reklam etkinliği arasındaki bağlantı, doğrudan olmadığını göstermektedir.