Université Jean

Her yıl, Lyon 3 onlara kişisel gelişim daha da yüksek kalitede eğitim ve sosyal yaşam sunmak için, öncelikli hedef olarak, kent 26.000 öğrenci kalbinde ağırlamaktadır ve vardır. Zorluklar ve öğrenciler için mevcut bilgi sağlayan bir kariyer hizmeti ile öğrencilere yardımcı öğrenci performansı, kişiselleştirilmiş danışmanlık programı, öğretici ve yardım masası sabit bir izlem: Bir yandan bu aşağıdaki yöntemlerle yapılır. Mükemmel gözetim ve hizmetler mesleki yaşamlarında kadar akademik derslerin başlamasından itibaren kendi öğrencilerinin kişisel zenginleşme sağlamak amacıyla sunulmaktadır.

Öte yandan, bu amaç daha da ortaklıklar ve 5 kıtada 350 yabancı üniversitelerle değişimi yoluyla gerçekleştirilir.Bu öğrencilere, dünyanın çeşitli ülkelerinde yurtdışında çalışma fırsatı verir. Bizim öğrencilere onların müstakbel kariyerlerine başlamak özellikle bir kez en değerli olacak bir uluslararası eğitim verir.

Üniversite müfredat, kendi araştırma açısından yüksek standart eğitim sağlar, ve en iyi hizmeti sunmak için öğrencileri hazırlamak için çalışmaktadır.

Lion 3 bilgi, kültür alışverişi, kişisel büyümeyi teşvik eden bir yerdir
zengin bir topluluk oluşturmak için.