Uluslararası bosna üniversitesi

Vadeli kriz sık sık tehdit kavramı ile birbirlerinin yerine kullanılır olmuştur. İki terim tehdit ve kriz uygulayarak eş anlamlı, ancak, krizin ‘tam potansiyeli uykuda yatıyor.Kriz tehdit ve fırsat hem de bir potansiyele sahiptir. Bu ikili potansiyelin bilinci biz düşünmek ve krize yanıt yolları inşa edilmelidir.

Bizim kriz tanımları, algıları ve sonraki eylemler ayrılmaz bağlantılıdır. Tehdit görüşlülük, sırayla, büyütmek ve hatta kriz durumunu şiddetlendirebilir tehdit yanıtı teşvik. Koşulların ağırlık bir takdir olmadan fırsat düşüncelerinde absorbe edilmesi ya akıllıca olmaz.

İki görünüşte çelişkili ifadeler, bu nedenle, uzlaştırılması gerekir. Kriz tehdittir; Kriz fırsattır; Kriz tehdit ve fırsat hem de. Biz kriz uygulamaya bu paradoksun uygulama düşünün önce, iki tarafın her sırayla ele alınacaktır.

Tehdit / Fırsat Paradox İçinde

Krizin ortasında, tehdit yanıtı, ortak anlaşılabilir ve hatta uygun görünüyor. Defansif, suçu veya kapak-up olmak eğilimi vardır. Olaylar bu kesinlikle kimseyi tehdit edecek oluyor olabilir. Sayısız paydaşlar sorgulayan ve hatta, zaman baskısı şiddetli olabilir bulmak gerçekleri yanlış yorumlayarak, ve tüm süre organizasyonu normal iş devam böylece kendi ayakları üzerinde kendisini geri almak için çabalıyor olabilir. Ancak fırsat tohumlar için arama ciddiyetle üzerine gitmek gerekir. Daha tam fırsat parça geliştirme önce, yanıtların iki takım her incelenecektir.

Tehdit olarak kriz

Hiç şüphe yok ki, kriz bir örgütün potansiyel maliyetler iç ve dış ilişkiler zarar kayıp mali ve personel kaynaklarının, dahil olmak üzere birçok yönden, yansıyan ve duygusal enerjileri drene edilir. …