Ukrayna üniversite fiyatları

Ünlü Yunan matematikçi Pisagor (bu teoremi ile birini tanıyorum) “Sayılar elle alarak ve aklın yolu aşağı lider bir yol var.” dedi Doğaları gereği – – çok evren ve onun karmaşık yasaların bir anlayış sağlayan şeyler yapmak için bize izin Ne Pisagor, bence, en başlamıştı numaraları olmasıdır. Ukrayna üniversite fiyatları Sayılar onların aritmetik kökleri ve bu alanda bir ustalık, ek özellikle operasyonları var, çıkarma, çarpma ve – evet bölünme o canavar operasyonu – kesinlikle aklın bu yolda düzgün bir yol açacaktır.

Çoğu çocuk için, onların sayı gerçekleri ezberlemek sıkıcı bir görev uzun soluklu esniyor çağrıştırıyor ve onların melek yüzleri ağrı-delik deşik ifadeleri koyar. Ancak, bu gibi ezberci görevler (benim yazı Mastering Aritmetik ve Singapur – bkz? Bağlantı nedir) çocukların matematik merdivenden yukarı ilerleme için bir şans var sigortalamak ne. Dört aritmetik işlemlerin, bölünme, bu kalıntıların “şeklinde düzensiz” sonuçlar üreten bir operasyon gibi çocukların en rahatsız buluyorum biridir.Bu tür kalanları (bu konuda benim makalesine bakın) kesirler, yüzdeler, ve ondalık dünyaya çocuk itme ve hepimiz (benim görmek fraksiyonlar denilen bu şeyler ne kadar acı biliyor Kesirler Sorun Giderici ).

Bölünme onların aritmetik temel öğrenme çocuklara sunduğu zorluklar göz önüne alındığında, bu nedenle bu yolu onları aşağı yol açacak bir yaklaşım sunmak için uygun ve pratik hem de olacaktır. Ben yıllar boyunca geliştirilen sayısız sayı hileler ve matematik kısayolları, on-katları bölme yöntemi ben oldukça düşkün biridir.Temelde, bu yöntem, temel çarpma gerçekleri anlamaya dayanır. Sonuçta, matematik bir yapı blokları disiplindir ve bu yöntem, hakim çarpma sahip bağımlı kalarak, açıkça bu gerçeği göstermektedir.

Bu yöntem, bir basamaklı bir sayı ile üç basamaklı bir sayı bölmek için etkili bir yol gösterir. Örnek 306/6 atın. 6 On-çoklu Ne yapmaya çalışıyoruz 6 on-katları aşmadan 306 gitmek kaç see 60. olduğunu. Etkin bir Bunun için, bizim 6 kat tablosunu bilmek gerekir. Biz 30 bu 6×5 = 30 ve 6×6 = 36 ayrı on-katları biliyorum ve 36 300 ve 300 beri 360 biz 6 bölü 306 olacak biliyorum, az 306 olduğunu “50-bir şey.” Biz 300 üzerinden bölmek sonra, biz sayının parçası olarak başka 1 verir, 6 ile bırakılır. Böylece 306/6 51 olduğunu.

Bu yöntemle biraz oynayın ve çocuklar için öğretmek. Onlar teknikleri aritmetik zorunda fazla maruz kalma, daha onlar matematik master gelecek. Kim bilir, onlar bile vızıltı çocuklar haline gelebilir.

Benim serin matematik sitesinde daha bakın Aritmetik Magic ve Matematik Ebook .Ayrıca, denemek için unutmayın Haftanın Sorunua .