Ukrayna ekonomisi

Kamu konuşan bir şeyler yanlış gidebilir gerilim ve korku ile işaretlenmiş zorlu bir görevdir. Kamuoyunun dikkatini çekmeye ve seyirci onlarla tespit yapabilir İnsanlar güçlü liderleri olarak görülüyor. Kamu konuşma genellikle siyaset ve sosyal işler ile ilişkilidir ve antik çağlardan beri ağırlıklı olarak erkek toprakları olmuştur. Kadınlar, kamu hoparlörler nispeten küçük bir oranı oluşturmaktadır, ancak bazıları toplumda önemli bir etkisi olmuştur.

Amerika Birleşik Devletleri tarihinin en önemli kadın kamu konuşmacılardan biri olan kariyer bir sözcüsü 50 yıldır yayılmış olarak, 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren 20 ilk yıllarına Susan B. Anthony (1820-1906) idi. Anthony, son derece ilham verici kamu hoparlör ve bir kadın hakları aktivisti oldu. O, çeşitli kongreler düzenleyerek kamuoyuna kendi zihin konuşmak için bir fırsat birçok kadın sağladı. 1872 yılında, Anthony oylama için tutuklandı ama onun deneme daha geniş bir kitleye, onun fikirlerini sunmak için şans onu sundu. Onun açıklaması zaman, o Avrupa’da popülerlik kazanmıştı. 1880 yılında, o bir uluslararası oy hakkı hareketi başladı.

Amerikan kadın hakları hareketinin bir başka etkili kişilik başkan adayı olarak kendini tanıtmak için ilk kadın olarak popüler oldu Victoria Woodhull (1838-1927) idi. O böyle oy hakkı, cinsel özgürlük, evlilik reformu, spiritüalizm, uluslararası adalet ve ekonomik reform gibi konularda halka fikirlerini tanıtan bir aracı olarak hem konuşmalar ve makaleler kullanılır. Woodhull olan destek o çünkü onu aşırı görüşleri çekmek amaçlanmıştır insanlar tarafından alay konusu oldu. Onun eleştirmenler rağmen, o ABD kadın hakları hareketlerinin en önemli kamu konuşmacılardan biri olarak kabul edildi.