Tüketici ve popüler kültür

Geri 60’larda Kanal 9 Cuma gece futboldan tüm formları oyunun şaşırtıcı derecelendirme başarı, sahip olduğu oyun … bugün nerede olacağını inanılan olurdu bir hafta sonu, bir oyunun ikinci yarısında gösterdi. .. oyunu televizyonda en çok izlenen programı haline Pazar geceleri, ve ülke genelinde beş ilde üç milyon izleyici ile Menşe Devlete inanılmaz değerlendirmesi, için. (1)

Rugby ligi Avustralya spor, eğlence, tüketici ve popüler kültür ve televizyon ortamı belki bu kültürlerin içinde spor, sosyal ve medya gündemleri üzerine büyük bir etkisi şimdiye kadar teknolojik sağlamıştır içinde önemli bir rol oynamaktadır. Avustralyalılar fazla televizyon setleri var (2) gerçeği en karşılaştırılabilir ülkelerin daha nüfus baş ve televizyon başına başka tek aktivite daha Avustralya’da daha konsantre boş vakit kaplar, ülkenin iki baskın futbol kodlarından biriyle tarihsel etkileşim garanti soruşturma:. rugby liginde (3) Bu kağıt üç vardır özel amaçları: Oyunun çeşitli yönleri üzerinde yayın ortamının etkilerini değerlendirmek ve nihayet, futbol ve televizyon endüstrisi teknolojik yenilikler arasındaki etkileşimi değerlendirmek, rugby ligi ve televizyon siyasi ekonomileri arasındaki ilişkiyi izlemek için.

Televizyonda Yeni Güney Galler Rugby Ligi (NSWRL) rekabet Yayın beş yıl Avustralya’ya televizyonun girmesinden sonra, 1961 yılında başladı. (bundan sonra ligde olarak anılacaktır) rugby ligi televizyon kanallarının şekli nispeten yeni ortamda doğasında birçok özellik, sınırlamalar ve sorunlar görüntülenen:. teknik sorunlar, ağırlıklı olarak canlı üretim ve sınırlı yerel ve bölgesel kapsamı (4) `Radyo Pictures ile ‘oldu arenada bir ucundan bazen birkaç kamera kullanılan spor erken kapsama oldukça doğru bir açıklama sadece ve tek renkli bir görüntü üzerinde uzun menzilli vizyon gösterdi.