Toulouse Üniversitesi

Toulouse Le Mirail Üniversitesi yüksek kalibreli eğitim onun köklü geleneğinden 13 yüzyıl ve erken kenara oluşturulan böyle Michel SERVERT, Étienne Dolet, Michel de l ?? Hopital, Rabelais ve gibi prestijli hümanistlerin barındırır, çünkü üniversite de ünlü Muhtemelen Montaigne. 1808 yılında, o bir imparatorluk haline Üniversitesi ve Katolik ve Protestan İlahiyat, mektuplar, hukuk, Fen ve tıp fakültesi fakülteleri oluşuyordu.

Yirminci yüzyılda, üniversite tam gelişmesini ulaştı ve Mirail yeni ilçe taşındı ve üniversite ilçe almıştır. Uzun mirasını korurken, Toulouse Üniversitesi yeni içeriği sunuyor ve uluslararası eğitim sisteminin değişen doğası ile taşımak için yeni kurslar geliştirir.

Üniversite şu anda yetişkinler için mesleki eğitim sağlayan ve dünyada birçok kurum ile bir ortaklık geliştirdi.Halen, üniversite ayrıca öğrencilere daha net ve tutarlı oluşumunu sunmak ve kullanımını artırmak için, onların müfredata daha fazla ders eklemek için içeren operasyonların yeni yapılar benimseme sürecini büyük reformu parça devleti organize alır ve un bir kampüslerindeki teknolojisi.

Onun hümanist geleneğe sadık, Toulouse Üniversitesi Edebiyat, Sanat, Diller, Sosyal bilimler ve Fen Bilimleri alanlarında dinamik bir eğitim sistemi sağlar. Dünyanın bugün yeni taleplere cevap verebilmek için, üniversite gibi bölgesel dilleri gibi çeşitli dillerde genişletilmiş dersleri yani Bask, Katalan, Avrupa dilleri, Akdeniz bölgesi dilleri, Latin Amerika dilleri ve nihayet oryantal dilleri sağladı. Ayrıca, üniversitenin değişim programları aracılığıyla dünya çapında bir ölçekte büyük kültürel projelerde yer alır ve kalıcı insanların ve fikirlerin değişimini teşvik etmek çalışır. Her yıl, yüz öğretmen ve yabancı araştırmacılar f Toulouse Üniversitesi’nde ağırladı ve 2000’den fazla yabancı öğrenci yaklaşık 800 Avrupalıları da dahil olmak üzere, kayıtlı.

Araştırma merkezi Eylül 1994 yılında açıldı ve Edebiyat, Dil ve Sosyal bilimler alanındaki Üniversitesi bilimsel politikasını uygulamak için tasarlanmıştır. Otuz iki takım araştırma ve doktora çalışmalarına destek tüm hizmetleri ile yerinde bindirildi.