Televizyon endüstrisi

Çağdaş standartlara göre, maç sunumu basit ve eylem ayırt etmek zordu. Üretim standartları norm olduğu gibi, oyunlar (dolayısıyla değerli küçük görüntüleri bugün hala) kaydedilen birkaç maç canlı televizyon yayını yapılmıştır.Gelir, gişe hasılatı tek ve en önemli kaynağı üzerindeki etkisiyle ilgili kaygılar vardı gibi canlı yayın., Ligde ve diğer seyirci tahrik spor sorunları sundu (5) kabul uzlaşma maçların ikinci yarısında gösteren oldu. Bu Seyirci katılımını sağlamak için yöneticilerin çıkarları ana gelir kaynağı kaldı idi. Oyun ağlarına sınırlı değer çünkü bu anda, ligin sınırlı televizyonda aşırı medya sahipleri endişe etmedi.

Nedenlerle daha önce belirtildiği ve sert şimdi hayal olabilir gibi, bu erken yıllar televizyon ve birbirlerine karşı ligde hem de bir ikircikli tutum tipik örneğidir edildi.Kamu yayıncısı, Avustralya Yayın Komisyonu (ABC), ticari istasyonlar ilgi gösterdi 1966 yılına kadar oyunun düzenli kapsama sağlamak için tek hizmet oldu. Lig yöneticileri yeni orta konusunda ihtiyatlı kaldı ama acemi televizyon endüstrisi için ligin en potansiyel değerinin bilincinde idi. 1971 sezonunun kapsama için görüşmeler bu ilişkiyi simgelemek. Futbol yöneticileri aslında yetersiz ve gerçekçi olduğu gerekçesiyle ticari televizyon yöneticilerinden yapılan teklifler ve karşı teklifleri reddetti. (6) 1971 yılında sonuç büyük final ABC kapsama hariç, tek bir maç televizyondan oldu, oldu. (7)

1971 lig çıkmaz öğreticidir. NSWRL onlar değeri takdir etmeye devam ediyorum bazı güncel değerinde bir ürün olduğunu fark; bu onların sporun hiçbir televizyon kapsama anlamına bile güvenli hazırlanmıştır bir değer. Düşük standart hızlarında sponsor programları – – yıllar için bir model kuracak oranları ‘Yöneticiler `TV sağlamak için istekli değildi. …