Stendhal Üniversitesi

Stendhal-Grenoble III Üniversitesi sosyal bilimler ve beşeri bilimler arasında, bu çok ve zengin disiplinlerde ilgilenen herkese dil ve yabancı kültürler, eski ve modern edebiyatları ve iletişim dersleri sunmaktadır. Bu kurslar öğretti ve vatandaşı yanı sıra uluslararası düzeyde tanınan profesörler ve araştırmacılar tarafından desteklenmektedir. Bu kurslar kendi yetki alanında profesyonel veya kültürel eğitimine devam etmek istekli olanlar için tasarlanmıştır. Uzun bir süre için üniversite gazetecilik daha yakın kültür, iletişim ve medya değişimi ve onun kapısını açtı.

Profesyonel ortamlarda gibi öğretim hızlı evrim sopa Endişeli, uzun bir süre için üniversite kendi öğretim uygulamalarında yeni teknolojilerin kurulmasını destekler. Bu etkinliği yönünde bir adım ve yeniden giriş 2004 reformu LMD kurulumu sırasında programlarının restorasyonu ile yeni milenyumun dünyasında alaka geçti.

Onun hırs öğrencilere özenli ve nitelikli yüksek öğrenim sağlamak ve çalışma ve yönlendirme onların seyrine ilişkin kararlar öğrencileri kolaylaştıracak çeşitli hizmetler sunmaktır. kurslar düzeyleri ve sistematik Doktora kadar ilk yıldan itibaren takip öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiştir. Üniversitemizin kaliteli eğitimin çağdaş dünyanın yatırıma sosyal hareketlilik ve adaptasyonunu garanti, öğrenciler için güçlü bir cihaz sunuyor ve hayatın zorlukları kadar almaya hazır olsun, onlara yardımcı olur.

Üniversite, uluslararası tanınan disiplinler arası dersler doğası çok sayıda yabancı öğrenci çekti. Yurtdışında eğitim programları ya da çalışma devam açısından 1000’den fazla yabancı öğrenci her yıl barındırır nedeniyle Avrupa’da ve dünyada çok sayıda üniversite ile yakın ilişki ve bağlantı öğrencilerine kalma olanaklarını sunmaktadır. Ayrıca CUEF 3000 yabancı öğrenci (Fransızca Araştırmaları Merkezi) için daha var.

Üniversite sadece bir çalışma yer değil, aynı zamanda sosyalleşme, ağ ve kültür ve fikir alışverişi bir yerdir.Üniversite kampüs çeşitli derneklerin öğrencilerin katılımı ile teşkil toplum içindeki öğrencilere kişisel gelişim imkanı sunar. Son olarak, Üniversite onlar aydınlanmış aktörler haline ve yarının dünyasının çeşitliliğine katkıda bulunacak geleceğe yönelik öğrencileri için bir kapıyı açmak için gelişirler.