Sözlü Becerileri

Bir öğrenci uzunluğunda 200 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir, o / o kolayca artık bir ile gelebilir. Öğrenci bir grup tartışma ya da sınıfın önünde bir konuda 2-3 dakika konuşmak istedi Bununla birlikte, o / onun / onu görüşler ifade bazı zorluklarla karşılaşabilir. o / o ikna edici bir atanmış konuda onun / onu görüşlerini ifade sayede öğrenci bir kompozisyon yazma aksine sözlü onun / onu görüşlerini ifade etmek endişeli hissedebilirsiniz. Bazı ders değerlendirmeler sözlü MUET (Malezya Üniversitesi İngilizce Testi) Örneğin konuşan muayene ve kamu konuşma bir ders olarak görüşlerini ifade etmelerini gerektiren sınıfta konuşma faaliyetlere yönelik bazı öğrencilerin tutuklanması onlar için bir sorun teşkil edebilir.

(1987) Holbrook belirtildiği gibi McCroskey (1977) gibi iletişim tutuklanması (CA) tanımlar “başka bir kişi veya kişiler ile gerçek veya beklenen iletişim ya ilişkili korku ya da kaygı bireysel düzeyde.” yakalama nedenleri durumsal (örneğin, kamu konuşma) ayarları ve bireyin kişilik özellikleri (utangaçlık, sessizlik ve suskunluk) kaynaklanıyor olabilir.

Böylece, öğrenciler için daha az tehdit oluşturuyor sınıf konuşan yönelik öğrencilerin anksiyete hafifletmek amacıyla oluşturulmalıdır. Sınıfta ortak faaliyetlerin Bazı öğrenciler bir grup tartışması daha katılımcı olmaya başladı ve görüş açılarını ifade onları daha az kaygılı hale getirmeyi amaçlamaktadır. …