Siyahlar ve Beyazlar ve Amerika

John Lewis Selma Köprüsü üzerinde yaptım.

Michael Jordan, diğer yerler arasında, havada yaptım, ve Ann Fudge kurumsal paketi yaptım.

Ne bu ve diğer pathfinders yaptım ve onlar bunu yaptı yol, yeni bir yol ya da yeni bir ufuk açılmış veya Siyahlar ve Beyazlar ve Amerika için bir dönüm noktası avans simgeliyordu. Bu süreçte, bir yol veya başka var Amerikalıların bu seçme kategori içine ve iyi ya da kötü, bazen kendilerini rağmen, kendilerini kaldırdı, ya da kaldırdı, biz Siyahlar ve Beyazlar ve gördüklerimizi, hissetmek ne değişti düşünmek, ve rüya.

Orada Let hiçbir yanlış anlama olabilir. Bu ilk Siyahlar ya da yaşayan en büyük Siyahlar ve hatta en iyi bilinen Siyahlar bir liste değildir. Bu 50 yaşam öncülerinden geçici bir listesidir, ya sembolize veya devrimler öylesine çarpıcı ve kalıcı hale kravat oy sayma değil – 1955– Martin Luther King Jr gibi 1945 yılında Jackie Robinson gibi, 1936 yılında Jesse Owens gibi, Onlar sonsuza şekilde değişti ki genel olarak o kategoriye veya şeyleri düşünüyorum. Biz yaratıcılarından ve takip edilmezse konservatör veya popülerleşmesine ile, bu nedenle, mücadele ediyor ve biz bazı değiştirilmiş veya hepimizi etkilediği ancak sakıncalı olabilir kişi ve değişiklikleri ile ilgileniyor. Biz, elbette, bu kişi veya bu kişi bu şirkette ait sorusunu tartışabiliriz. Değil 50 yaşayan kişiler – – ama bizim dönemin öncülerinden ve kim biz ne bize yardımcı olun arasındadır 50 yaşayan kişiler biz tartışıyor iken Ama, burada, bilgili gözlemciler bir panele göre, 50 yaşam kişilerdir.

İLGİLİ MADDE: CAROL MOSELEY-BRAUN

İlk Siyah Demokrat Parti senatörü ve ABD Senatosu Carol Moseley-Braun ilk siyah kadın siyasette Amerikalı kadınların rolünü yeniden tanımlamak yardımcı oldu. 1992 yılında seçildi, o Senato Finans Komitesi ve Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi hizmet vermektedir.