Siyah Cesaret Chronicles

Onun taktik yeteneği üstünde ve ötesinde, Daisy Bates’in etkisi “ılımlılar” Siyahlar ve Beyazlar en hissedildi. O defalarca felç attı “diye adlandırılan Güney liberaller.” O defalarca çekingenlik ve korku onları azarladı. O Little Rock manyak ders koymak veya shut up “ılımlılar” zorladı. O, “muhafazakar Siyahlar” ve kime bazı profesyonel sınıfına onu saldırılarda eşit sert bir dille eleştirdi çünkü sosyal ve ekonomik korkular eylem kaçınmış.

“Bu nesil ya da hiç olacak eğer.” “Biz karar var,” dedi,

Segregationists ona onun etkinliğini kabul yüce iltifat ödedi. O ve kocası, yayıncı LC Bates, 57, terör ve sindirme sistematik kampanyanın darbe taşıyordu. Evlerinde sürekli kuşatma altında. Bombalar şişeler ve tuğla kendi çim üzerinde yağmur yağdı.Krizin yüksekliği sırasında, efsane taşıyan okul dağıtılan pankartlar içinde segregationists: “PAPATYA BATES – ARANIYOR.”

Bütün bu ilgi nesnesi HUTTIG, güneydoğu Arkansas küçük bir kereste fabrikası kasabasında bazı 77 yıl önce Daisy Lee Gaston doğdu. Babası, Orlee Gaston, yerel değirmende bir kereste greyder oldu. Arkansas kasaba gitmek gibi HUTTIG, kötü bir kasaba değildi. Siyahlar ve Beyazlar yan yana yaşamış, ve Daisy Lee’nin oyun arkadaşları birçok Beyazlar vardı. Ama Daisy Lee anlamadı bazı şeyler vardı. O, örneğin, anlayamadık, o beyaz çocuklar vardı, köhne bir çerçeve binada okula gitmek zorunda neden “güzel tuğla bina.”

O hatırlıyor “Ben, bu konuda baba diye sordu” “ve o anlatmaya çalıştım. O çok seyahat ve o çok okumak. O bu şeyler bugün yoludur ‘dedi, ama bazı yol, her nasılsa, birileri gidiyor farklı kılar. …