Sinema ve TV’de Gerçeği-Kurgu

Zaman Birmingham Bombalandı 1990 İngiliz yarı belgesel? 1974 yılında iki İngiliz pub bombalama suçlu altı erkek suçluluk ciddi şüphe, Başbakan Margaret Thatcher, bir “televizyon programı şey değiştirir” olduğunu ilan etti. Alan Rosenthal sonucuna Ama, Thatcher yanlış oldu. Film mahkum erkeklerin açığa çıkmasına yol açan yeni bir soruşturma engendered.

Rosenthal yarı belgesel ortalama belgesel daha ve “topikal gazetecilik alınan gerçeklik tabanlı hikayeler ABD’nin en popüler drama türü ve İngiliz televizyon bugün” olduğunu daha yetkiyi elinde olduğunu belirtiyor. Farklı ve kışkırtıcı deneme Bu üç parçalı toplama baskın soruları ele ve tarz pozlar tartışmalar.

Tanımlanması ve yarı belgesel mantığını inceleyerek, TV ve film tarihini ve yarı belgesel gelişimini tartışmak ilk bölümünde dokuz Deneme Yazarları; onlar da yarı belgesel gerçeğin yerini, formun ana eleştiri ve seyircinin duyarlılıklarının ve beklentilerini göz önünde. Gerçek film yapım sürecini araştıran, nasıl ikinci bölümü odak sekiz deneme “bir ‘meta’ olarak yarı belgesel Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de oluşturulan”. Hollywood’un ve ticari ağlar yanı sıra üretici ve yazarlar çalışmak ve düşünmek nasıl Parça deneme, parça vaka çalışması, ve parça görüşme, bu bölümde de araştırıyor. son bölümü Battleship Potemkin, Roots, Kırmızılar, JFK, Mississippi Burning, Schindler’in Listesi dahil formu yardım ve kamuoyunu şekillendirmek tartışmalı docudramas, bir dizi derinlemesine eleştirisini sunar, ve Baba adıyla.

Rosenthal yanı sıra, katılımcılar, John Corner, George E Custen, David Edgar, Leslie Fishbein, GeorgeMacDonald Fraser, Todd Gitlin, Douglas Gomery, Richard Grenier, Sumiko Higashi, Tom W. Hoffer, Jerry Kuehl, Steve Lipkin, yosefa Loshitsky vardır Ian McBride, Richard Alan Nelson, Conor Cruise O’Brien, Derek Paget, Robert A. Rosens