Sınavsız Üniversite Okumak

Reklam motive ve şirket veya marka reklamı için faydalı bir şekilde tüketicilerin davranışlarını etkileyen hedefleniyor. Ancak, reklam etkinliği ve nasıl ölçülebilir ne farklı algılamalar var.

Reklam etkinliğini ölçmek kullanılabilen kriterlerden biri satış yanıttır. Şirketler genellikle pazarlama çabası sonunda reklam maliyetini aşan satış geliri neden olacağını bekliyoruz. Ancak, ne ölçüde bu kararın reklam etkilenir ölçmek oldukça zordur bu yüzden bir ürünü satın almak için tüketicinin kararını etkileyen birçok faktör vardır.

Christine Wright-İsak, Ronald J. Faber ve Lewis R. Horner göre Reklam Etkinliği (1997) Ölçme , kısa vadeli reklam etkileri ve uzun vadeli reklam etkinliği arasında bir fark yoktur. Etkilerinin aksine, etkililik zamanla birikir ve duygular, tutum ve davranışları etkiler. Uzun süreli etkinliğini ölçmek on yıl veya daha uzun bir süreyi kapsaması gereken ise bir reklam kampanyasının kısa vadeli etkileri, bir yıl bir kaç dakika arasında değişen süreler içinde değerlendirilebilir. Etkinliğinin değerlendirilmesi diğer pazarlama faaliyetleri ve rekabetçi eylemleri içeren karmaşık bir ortamda, kampanya dahilinde reklamlar ve birden infaz birden fazla poz içermelidir.

Tüketiciler benimseyerek ve bazı davranış göstermeden önce bir bilişsel ve duyuşsal faza geçmesi söylenir. ilk şey pazarlamacıları bir reklam etkili kılmak için yapmalıyım onlar tüketicilerin bilinçli reklam mesajını işlemek yapmak zorunda, yani insanların dikkatini çekmektir. Içinde Bylon Abeeku Bamfo tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Reklam likeability ve etkinliği 2011 yılında İktisat ve İşletme Hint Dergisi’nde yayınlanan araştırma, katılımcıların bazıları% 55 bilinçli reklam mesajları işlenmiş söyledi. Ancak, geri kalan% 45 da reklam dikkat zaman yoktu ya da Reklamlara tekrarlanan veya eski, fabrikasyon abartılı düşündüm itiraf etti.

Bir reklam tüketicilerin dikkatini yakalamak için başarırsa, sonuçta reklam amacı onların davranışlarını, motive ve etkileyen bir fırsat vardır. Bu eğlence, spor, ünlüler, mizah, animasyon veya müzik içeriyorsa insanlar, örneğin, bir reklam dikkat yapabilirsiniz çeşitli faktörler vardır. İnsanlar bir ürün hakkında değerli bilgiler almak için bekliyoruz – Ancak, en önemli faktör bilgi olarak kabul edilir. Buna ek olarak, belirli bir reklam uyandırmak olsun veya olmasın insanların ilgi aslında her bireyin tüketici özelliklerine bağlıdır.