Popülerlik meydan izleyiciler

Mulder: Ben İçen Adam dışarı füme istiyorum. Ben onun adını istiyorum …. ona bir orospu öldürülmesi oğlu maruz istiyorum ….

Skinner: Bu adamlar isimleri yoktur.

X-Files bölüm –From, “Talitha Cumi”

Dokuz mevsim vadede VE ÇOK İÇİN, X-Files kült ve merchandising gelen gelir izleyicilerin on milyonlarca her hafta, kendisine ayrılan web sitelerinin yüzlerce, ve milyonlarca ana başarı hem elde. (1) son iki sezon boyunca reytinglerde düşüşe rağmen, gösteri, her zaman çok inceleme üretti. (2) Bu gösterinin alışılmadık öncül verilen anlaşılabilir. Birkaç sezondur, FBI ajanları Fox Mulder ve Dana Scully dünya dışı ziyaretleri ve gerçeği gizlemek için bir hükümet komplosu içerebilir davaları araştırmak, mutant seri katiller, diğer boyutlu canavarlar, en sık doğaüstü dehşeti ve aşağı izlenen. Eleştiriler sürekli New York Times günlük ilişkiler içine “belirsiz, sinsi paranoya” dediği instills çünkü gösterinin tuhaf istif hatları, özellikle hükümet (James, 1998, s.9) ile, her yaştan izleyici ile rezonansa unutmayın. Yükseköğretim Chronicle gösterinin popülerlik meydan izleyiciler geldiğini (Rosen, 1997, s. B7) “Bu ince çizgide tam gelişmiş siyasi paranoya bilgilendirilmiş şüphecilik ve şüphe ayıran aramak” zorunda yazma, duyguları yankıları. X-Files “güzellik” siyasi ve paranormal “iki suşları birleştiren hangi ile Seamlessness olan” Washington Post (Powers “Hükümet büyük bir uzaylı görünümü gizli etti” inancı etrafında dönen, notları , 1995, s. G01).

Serinin Bilimsel eleştiriler kültürel rezonans açıklamalar gam çalıştırın. Joe Bellon (1999) X-Files iyi izleyiciler yapısızlaştırabileceğimizi ve yetki onların algılarını yeniden yardımcı olan bir “ontolojik dedektif öyküsü” olarak görülüyor savunuyor. Aslında, Bellon anlatı (s. 152) “Biz görmezden öğretilen otorite tehlikelere karşı bizi uyaran” inanıyor. Mark Wildermuth (1999) gösterisi Amerikan kültüründe bilim ve epistemoloji üzerine bir yorum olarak görür sonucuna varmıştır.