Ozel Egitim Danışmanligi

Ürün yerleştirme ve reklam tüketicilerin başka bir kanala geçmek ya da bakmak değil mümkün olduğu farklı reklam-öncesi film ya da televizyon dramaları yerleştirilen bir film ise ürünün bu basit yollarla kaçınılması mümkün değildir. Tüketicilerin film veya TV dramaları izlerken, onlar bu ‘reklamlar’ tüm farkında olmadan, onların deneyimlerinin bir parçası olarak, film ya da film izlemek iken yerleştirilen ürünü algılarlar. Bir film veya TV dramı izlerken, bizim savunma zayıflar ve sık sık ürün yerleştirme bu tür yapma, iletileri daha açık hale hem etkili bir reklam aracı olarak iyi (Chris ark aynı zamanda sinir bozucu biraz olarak, 2003; Sharmistha ve Kathryn, 2002; Ye ve Raaij 1997, Schacter 1987).

Çalışmaların çoğu ürün yerleştirme etkisini incelemiştir (; Sally & Jia, 2003; Michelle ark, 2004 Cristel, 2002; Sharmistha & Kathryn, 2002) ürün geri çağırma üzerine (Stephen, Gupta ve Krauter, 2000; poia & Kenneth, 1998; Vollmers ve MIZERSKI, 1994). Bu çalışmada ürün aşinalık, yerleştirme durum, (aktör) ile tüketici kimlik ve tüketici yaşam tarzı değişkenlerin etkisi oji reklam etkinliğini inceleyen tür çalışmaların ötesinde.

2. Kavramsal Gelişim

2.1 Subliminal Reklam

aNe zaman çalışır, bilinçaltı reklam filmi veya TV draması (Martha & Kirk, 1994) ürün doğru, bir film veya TV drama alınan malzemenin doğru seyirci-bilinçaltı tutum tüketici üyesi etkileyerek yapar. Reklam bilinçaltı stimülasyon ile gelişmiş olabilir mi?…