Oluşturma ve Pazarlama Korku

Büyük ölçüde nedeniyle gore vurgu, genç kızlar çığlık ve uhrevî elemanları, korku filmleri ana film dergileri ve film çalışmaları dergilerde çok az kritik önem aldık.

Gelen Korku Filmi: Oluşturma ve Pazarlama Fear , Deneme Yazarları film teknolojisi, pazarlama, dağıtım ve etkin bir estetik ve korku filmlerinin resepsiyon oluşturmak nasıl öncelikle odaklanmak.

Daha önce yayınlanmamış, bu denemeler çeşitli stilleri kapsar korku filmi dahil sessiz Alman ekspresyonist başyapıtı Nosferatu , gergin sahte-belgesel The Blair Witch Project, ve incelikle vurdu Exorcist’e . Deneme Yazarları izleyiciler bir korku filmi nasıl algıladıkları aydınlatma, düzenleme teknikleri, ses ve kamera ve film ekipmanları nasıl etkilediğini soru. Bazı denemeler gibi Michael Powell’ın gibi çığır açan filmler, odaklanmak röntgenci Tom ve Robert Aldrich en Bebek Jane’e Ne Oldu? En belirli bir teknikle konsantre ve korku filmleri çeşitli nasıl kullanılır. Sanatçılar bu filmler nasıl yapılır korku filmleri ve daha gerçekçi özel efektler düzenleme evrimi nasıl değiştiğini araştırmak. Pazarlama ve dağıtım da tarz Amerikan ana akım bir parçası haline gelmiştir nasıl tespit etmek için incelenmiştir.

Eleştirel yaklaşımlar kullanarak çeşitli ve gözardı edilmiş korku filmi, yönlerini konsantre Korku Filmi: Oluşturma ve Pazarlama Fear tarz çalışmaların artan vücut için değerli, özgün bir ektir.

Steffen Hantke, Seul Sogang Üniversitesi’nde İngilizce profesörü, Güney Kore, yazarıÇağdaş Amerikan Edebiyatı Conspiracy ve Paranoya: Don DeLillo ve Joseph McElroy Eserleri .