Öğretim Tasarım Stratejileri Ve Etkileşimleri

Uzaktan eğitim kaybolmamış literatür etkileşimi konusunda araştırma öğretim tasarım yöntemleri ve dağıtım teknolojileri farklı etkileşim farklılaşan derecelerde izin verdiğini göstermektedir gösterir. Uzaktan eğitimde birçok çalışma mesafesi öğrenenler (örn, yalın-merkezli öğretim, öğrencinin algı) rolü üzerine odaklanmıştır ederken, uzaktan eğitim eğitmenler tarafından kullanılan öğretim tasarım stratejileri ve etkileşimleri üzerinde nispeten daha az ilgi odağı olmuştur.saraybosna üniversitesi nerede Mesafe öğrenenler gelen etkileşimlerin uzaktan eğitim payı farklı set Öğretim. Bu makalede, bir mesafede öğretim seçilen eğitmenler tarafından kullanılan öğretim tasarımı etkileşimleri tespit ve dokümante bir vaka çalışması sonuçlarını tartışır.

Özellikle Amerika’da, uzaktan eğitim araştırmacılar, (Moore & Kearsley, 1996; Willis, 1994; Cyrs, 1997a; McIsaac & Gunawardena, 1996; 1998 Murphy, Harvell, ve O’Donnell,) uzaktan eğitim özel öğretim tasarım stratejileri gerektirir iddia uzaktan eğitim programları ve kurslar belirli özelliklerini sığabilecek, etkileşimleri ve becerileri.Bu stratejilerin ve becerilerin yanı sıra, bazı araştırmacılar teorik öğretim tasarımı baz gerekli olduğunu iddia ediyor. Örneğin, saraybosna üniversitesi nerde (1989) Köymen (s. 247) “Eğitim ve öğretim geliştirici tasarımcı yardımcı olmak için uzaktan eğitim etkili öğretim için bir teorik tabanı için bir ihtiyaç var” belirtti. Aynı anlamda Moore ve Tekin, ifade

Bu uzaktan eğitim, sadece varolan eğitim organizasyonu için yeni iletişim teknolojilerini ekleyerek çok daha fazla olduğu anlaşılmalıdır. Binbaşı pedagojik, öğretim ve felsefi sonuçları öğrenci veya öğrencilerin daha fazla veya daha az kalıcı öğretmen ayrılmış olmaktan kaynaklanmaktadır. (Moore & Thompson, 1997, s. 2)