Milano Üniversitesi Nasıl

Milano Üniversitesi Nasıl alanında birçok üniversiteye ev sahipliği yapar. Bu üniversiteler farklı şehirlerde yer alır. Bu üniversitelerde eğitim alacak öğrenciler İngilizce ya da İtalyancaca bilmelidir. Her üniversite farklı alanlarda tıp bölümlerinden oluşur. Aşağıda ise hangi üniversitede hangi bölümlerin yer aldığını görebilirsiniz.

Plovdiv Tıp Üniversitesi – Tıp Fakültesi, İngilizce Genel Tıp, 6 yıllık programdır ve klinik öncesi araştırma ve klinik çalışmanın 3 yıl olarak verilir ayrıca devlet klinik uygulama / staj / bir ya da iki yıldır. Diş Hekimliği Fakültesi, İngilizce Diş Hekimliği, 6 yıllık program sunar.

Sofya Tıp Üniversitesi – Tıp Fakültesi, İngilizce Genel Tıp, 6 yıllık bir programdır. Diş Hekimliği Fakültesi, İngilizce Diş Hekimliğidir ve 6 yıllık bir program sunar. Eczacılık fakültesi ise İngilizce eczane, 5 yıllık programdır. Milano Üniversitesi Nasıl – Tıp Fakültesi, İngilizce Genel Tıp, 6 yıllık bir program sunar. Diş Hekimliği Fakültesi, İngilizce Diş Hekimliği, 6 yıllık bir programdır. Pleven Tıp üniversitesi – Tıp Fakültesi, İngilizce Genel tıp 6 yıllık program, İngilizce Ebelik 4 yıllık bir program, İngilizce Hemşirelik 4 yıllık bir program sunar.

Diğer Programlar

Milano Üniversitesi Nasıl – Tıp ve tıp alanında mesleki yeterlilik – Doktor, Diş Hekimliği ve Diş hekimliğinde profesyonel yeterlilik – Doktor, Sosyal faaliyetler için mesleki yeterlilik – Sosyal Uzmanı, Sağlık yönetimi, sağlık ve uygulama öğretim profesyonel yeterlilik yöneticisi, Hemşirelikte mesleki yeterlilik – Hemşire, Ebelikte mesleki yeterlilik – Ebe

Milano Üniversitesi Nasıl İtalyanca dilinde İtalya’da tıp üniversitelerinde eğitim almak dışında yüksek lisans ve doktora konularında çalışmanın da tekliflerini sunar. Üniversite öğrencisi bir kişi lisans derecesinden sonra Tıp alanında yüksek lisans derecesi ya da kısa bir tıbbi çalışma programı yöneltimine katılabilir. İtalya’da Tıp üniversite eğitimi uzun bir program içerir ve bu programlar arasından seçim yapabilirsiniz. İtalya’da tıp alanında lisansüstü çalışmanın büyük bir teklifi de bulunmaktadır. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının tecrübesinden yararlanarak siz de istediğiniz bölüm ve üniversitede okuyabilirsiniz.