Malta Paket Programları

Paket programları bölümüne girdiğinizde, konaklama, yeme ve içme ve bazen ise geziler ve ayrıca iş imkanları dahil oluyor. Konaklamada bu tür programlarda, farklı yerlerde kalabiliyorsunuz. Bazen yurtlarda, bazen öğrenci evlerinde, bazen ise aile yanında bile kalabiliyorsunuz. Eğer yedi gün yirmi dört saat İngilizce pratiği yapmak isterseniz, aile yanında kalmak ideal olacaktır, fakat daha fazla arkadaşlarım olsun derseniz, öğrenci evleri veya yurtlar daha iyi olabilir. Bütün öğrencilerin istekleri farklıdır, bu yüzden ona göre program ayarlamaları yapılmaya çalışılır.

İnternetten birçok farklı fikirler edinebilirsiniz. Yeni bir ülkede eğitim almak ve orayı keşf etmek, cesaret istediği kadar, ne kadar alışırsanız o kadar kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Malta’da eğitim veren kurumlar aynı zamanda sertifika veya diploma verdikleri için, bunları kullanarak yine döndüğünüz zaman, kendi gelirinizi sağlayabilecek şekilde işe girebilir ve kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Malta’ya eğitim almak için gitmek isterseniz, biliyorsunuz ki Malta artık Avrupa içerisinde bir ülke olduğundan, burada geçerli olan Malta para birimi Avro’dur, dolayısıyla eğitim masrafınızı Avro olarak ödemeniz gerekecektir. Burada dolar veya Türk Lirası geçmemektedir. Bir öğrenci için en önemli karakterlerden bir tanesi veya özellik girişken olmasıdır.

Her öğrencinin çok girişken olması gerekiyor. Girişken olmak öğrenciye hem cesaret verir, aynı zamanda ise çevresini keşf etmek için bir güç verir. Bu çok önemli, çünkü ülke neresi olursa olsun, Malta bile gittiğinizde alışmanız gereken bir yer olacak ve alışabilmeniz için orayı keşf etmeniz gerekiyor. Ülkeyi araştırıp nerede nelerin olduğunu ve neler yapabileceğinizi görmeniz gerekiyor. Yeni bir ülkede veya hiç tanımadığınız bir ülkede eğitim almak ve bu süreçte orada yaşamak gerçekten çok zor, fakat imkansız değil ve bunu yapabilmek için öğrencinin hem kendisine güvenmesi gerekiyor, hem de cesaretli olup çevresini keşf etmesini gerekiyor. Elbette paranız olduğu sürece her zaman Malta’ya gidebilirsiniz, fakat eğitim almak ve gezmek için gidecekseniz ve şansınız varsa, mutlaka değerlendirmeniz lazım.

Eğitim her yaşta herkes için çok önemlidir. Nerede olursanız olun, hangi dilde alırsanız alın, çünkü sonuçta mutlaka aynı konular üzerinde eğitim göreceksiniz. Türkçe’de İngiliz Dil ve Edebiyat derslerini görmek ile Malta veya başka bir ülkede İngilizce Dil ve Edebiyat derslerini görmek, sistem olarak farklı olacaktır, fakat içeriği neredeyse aynı, çünkü sadece bir tane İngiliz Dil ve Edebiyat var ve o öğretilir. Kullanılan kitaplar ve eğitmenler farklı olabilir, fakat bu içeriği değiştirmez. Bazen öyle sorular sorulur ki, eğitimin yaşı var mı gibi. Malta dil eğitimi gerçekten çok güzel bir fırsat ve fırsatı olan öğrencilerin bunu değerlendirebilmeleri gerekiyor.

Posted from İstanbul, Istanbul, Turkey.