Malta dil okulu taban puanları

Bu kağıt, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da psikologlar tarafından reklam kısıtlamaları evrimini tartışır. Tartışma psikologlar tarafından yerine genellikle tatsız (örneğin, televizyon reklamlarında) olarak kabul edilebilir reklam farklı yorwi konvansiyonel reklam / cowieM üzerinde durulacak. Bu yorum tamamlandı sayesinde, o psikolojik hizmetlerin duyurulması daha iddialı reklam stratejileri kullanırken bile, mesleğin etik standartlarına uymak ve meslekte kamu güvenini korumak için mümkün olduğu tartışılabilir edilecektir. Bireysel reklam mesleğinin çıkarları (Frisch ve Reberg, 1991) olmadığını önceki duruş aksine, bireysel reklam mümkün olduğu pozisyon sunmak ve bu uygulamaları daha az selfimposed kısıtlamalar müşterilerine refahını teşvik ve korumak olduğunu Mesleğin etik standartlar. Kağıt reklam özgürlüğünün bir ifadesi olarak, hem psikologlar arasında daha cesur reklam uygulamaları teşvik genel tedbir ile sona eriyor, ve psikolojik müşterilerine bir hizmet olarak.

Psikologlar tarafından Reklamcılık Kısıtlamalar Tarihi

Gibi erken 1953 olarak, reklam konusunda APA etik ilkelerden biri, bir psikolog (APA, 1953, s. 27) “oldukça ticari standartlara göre profesyonel bağlı kalarak, doğruluk ve onuru ile yaptığı / Mc ^ hizmetleri tanımlamak” gerektiğini belirtti. Bu ilkeler, daha da özel bir zaman içinde olmuştur. Örneğin, Psikologlar APA adlı 19R7 Etik Standartları İlke 1Ob belirtti:

Telefon rehberlerini Bireysel listeleri isim, en uygun derece, sertifika durumu, adresi ve telefon numarası ile sınırlıdır. Onlar da psikoloğun önemli alanlarda pratik bir kaç kelime kimlik içerebilir; Örneğin, çocuk terapisi, personel seçimi, endüstriyel psikoloji için. …