Malta dil okulları ekşi

Dünyanın 4 kıtasına ve 20 den fazla ülkesinde 70 yıllık eğitim hayatıyla dünya çapında bir üniversite olan Malta dil okulları vermiş olduğu eğitimler sayesinde adından sıkça söz ettiren bir kurumdur. Bu anlamda 22 binden fazla öğrenci mezun eden ve hayatlarına yön vermede gerekli bilgi donanımı sağlamalarına yardımcı olmuşlardır. Öğrenciler için kurulan kulüplere de ücretsiz üye olarak ve yurt koşullarını her zaman bir üst noktaya taşımayı başaran üniversitede eğitim dili İngilizce ve Bulgarca olması da gelen öğrenciler için belirleyici nitelikte olmuştur. Avrupa ve Türkiye de uygulanan ders kredi sistemi olan ECTS ve öğrenci değişim sistemi olan ERASMUS ile başarılı sonuçlar almıştır.

Malta dil okulları bünyesinde yer alan tıp koleji ile lise hayatını bu yönde okumak isteyen bireylere yönelik çalışmalar yapmasına da olanak sağlamaktadır. Bu sayede temelden verilen tıp eğitimi ile tecrübe kazanma noktasında büyük başarılar elde etmiştir. Daha çok tıp alanında tanınması da tıp ve insan hayatına verdiği önemle de bu günlere gelmesinde etken olmuştur. Son yıllarda verilen eğitimin de Avrupa birliği bünyesinde yer alan ülkede eğitim alanında kendini göstermesine neden olmuştur. Ülke açısından önemli bir yere sahip olan üniversite yaptığı dersler ve uygulamalar ile pratik ve teorik çalışmalarına ağırlık vererek tıp eğitiminde kendine ait bir hastanede devam etmektedir.

Malta dil okulları farkı üniversite bünyesinde yer alan eğitmen kadronun son derece tecrübe sahibi olması ve Avrupa nın çeşitli yerlerinde akademik başarı sağlamalarıdır. Birçok alanda sunduğu imkânlar bakımında Türk öğrenciler içinde bir eğitim yuvası olmaktadır. Taban puan ve sınav uygulamasının olmamasından dolayı bu yönde tercih edilmektedir. eğtim diline adapte olabilmek için hazırlık sınıfları mevcut olup İngilizce eğitimi ve Bulgarca eğitimi verilmektedir. Daha çok öğrenci çekmesiyle ülke genelinde saygın bir konuma sahiptir. Tıp okulları birliğine de üye olan üniversite yönetim olarak eğitme verdiği destekler ile bilinmektedir. Üniversite harç ücretlerini de iki eşit taksitte ödeme imkânı sunan kültür paylaşımının en üst düzeyde olduğu illerin başında gelmektedir.