Makedonya yurtdışı üniversite

Kültürel ve ulusal eserler veya elemanlar önemli bir ekonomik ve pazarlama cazibe (Edson, 2004) haline gelmiştir. Tüm dünyada Milletler ve kültürler turizm endüstrisi için, ama insanlar yaşamak olabilir farklı kültürlere ilişkin deneyimler için değil sadece, önem kazanmaktadır. Nitekim, kültürler sürece onlar (Fırat, 1995) tüketilmesi gereken cazip menkul unsurlar var hayatta.

(; Whittler ark, 1991 vd Deshpande, 1986), bir topluluğun üyeleri olarak, insanlar bir veya daha fazla ülkede ve bir veya daha fazla kültürlerle bir kimlik duygusu var. Bir topluluğa kimlik veya aidiyet duygusu bu kazanılır şekilde bu çalışmanın kapsamı dışındadır; Ancak ortak bu sosyalleşme tarafından yapılır inanıyoruz vardır. Biz birden fazla vatandaşlığa sahip olabilir dikkat çekicidir. Biz birden fazla kültürü ile belirleyebilir olduğu da doğrudur. Bu çalışmanın ana odak bu kültürel unsurlar reklam etkinliğini etkileyebilecek nasıl keşfetmek için.

Reklamlarında, kültürü ile ilgili elemanlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sözcülerinin, ve bu gelenekler ve kültürel uygulamalar gibi diğer kültürel unsurları olarak televizyon reklamları ülkelerin bayrakları, ulusal spor kahramanları gözlemlemek yaygındır. Ancak, kültürel oryantasyon olarak kabul edilir pazarlama literatüründe resmi bir çalışma yoktur. Kültür, aynı zamanda kültürel yönünü değil, sadece göz önüne alınarak, bu kağıt reklamlar kültürel unsurların kullanımının anlaşılması ve nasıl farklı ABD’de yaşayan topluluklar daha etkin hedef olabilir ışık tutacaktır.

Biz Amerikalılar Amerikan kültürel yönelimi olduğunu varsayarak, ve Meksikalılar Meksika kültürel yönelimi var. Meksika-Amerikan toplumu için, biz Cuellar ve arkadaşları tarafından geliştirilen ölçek ARSMA (Meksika-Amerikalılar için Kültürlenme Derecelendirme Ölçeği) kullanın. (1995). Bu ölçek AOS (Amerikan yönelim alt ölçeği) ve 6 maddelik her MOS (Meksika yönelim alt) ölçen iki alt ölçeği içerir.