Makedonya eğitim tıp fakültesi

Bu çalışmanın amacı, reklam cinsel temyiz kullanmak etik olup olmadığı tartışmaktır?Çalışmada ayrıca (1) seks, aslında, etik oynadığı (2) cinsel içerikli reklamlar erkek ve kadınların kullanımı, ve (3) rolünü satıyor ve böylece, ne zaman ve nerede eğer reklam kullanılıyorsa inceler reklam cinsel temyiz kullanımı.

Bu reklam cinsel temyiz kullanımına odaklanır sadece ama aynı zamanda bunu yapmak için ne kadar etik bakar, çünkü bu çalışma okurlarına önemlidir. Reklam insanları çeker ve reklamlar onlara hissettiriyor nasıl dayanan şeyler satın içine coaxes. Herkesin reklamverenler ne yaptığını bilen varsaymak her zaman adil değildir.

SEX SAT MU?

“Seks satmak mı?” Aslında, seks satmaz, ama seksilik (Cebr / ynski, 2000, s. 14) yapar.Reklam seks temyiz kullanarak belirli pazar segmentleri ancak tüm hedef iyi bir yoldur. Ne reklam cinsel temyiz olarak tanımlanır? Nerede ve seks reklam ne zaman kullanılması gerektiğini? Cinsel temyiz kullanılması marka anısına bir avantaj yol mu?Bu sorular, bu kağıt için tartışma gelecek konular olacaktır.

reklam cinsel temyiz kullanımı yıllardır oluyor olmuştur. Seks her yerde. Seksilik olarak kategorize ediliyor ne gibi birkaç farklı ayrımlar vardır. Ramirez ve (2000) Reichert tarafından yürütülen bir çalışmada seksi reklamlar dört özelliklerini ortaya çıkarmıştır: (1) modelleri fiziksel özellikleri, (2) davranış / hareketi, (3) modelleri arasındaki yakınlık, ve (4) gibi kamera efektleri gibi bağlamsal özellikleri ( p.267).

Ramirez ve Reichert (2000) insanlar reklam seksi düşünün ne bulmak için çalıştı. En yaygın Referent bir modelin hareketleri ve sözlü ve sözsüz iletişim (% 39) takip fiziksel özellikler (66%), bağlamsal özellikleri (26%), ve proxemics (% 15) (p.269) idi. Onlar seksi adlandırılan insanların cinsiyet cinsiyet farklılık ne olduğunu önemli bir not yaptı. Çalışma erkeklerin% 20% 35 yaptım daha kadın bağlamda daha cevap olduğunu göstermiştir. Ayrıca kadınların% 28, erkeklerin% 6 (p kıyasla modeller arasındaki fiziksel mesafe veya göreceli etkileşime Proxemics veya referanslar cevap olduğunu gösterdi. …