Macaristan üniversiteleri

Reklam en önemli ve en etkili yolu üreticileri veya servis sağlayıcıları tüketiciye, diğer bir deyişle, halka dışarı onların mesajı alabiliriz. tüketicilerin ürün hakkında bilecek tek yolu şirketin reklam geçer. Perakendeciler, yanı sıra üreticilerin, her zaman kendi reklam kampanyalarının etkinliği hakkında endişe: kendi reklam dolar harcanan etkin bir ediliyor? reklam geliri kendi yaşam yapmak reklam medya tanıtımı için işletmelerin teşvik.

Çeşitli stratejiler reklam kullanılır. Çok yaygın bir reklam stratejisi karşılaştırmalı reklam olarak bilinir. Bu tüketiciye pazarda ürünler arasında doğrudan bir karşılaştırma göstermeye çalışır. strateji arkasındaki fikir, böylece o daha üstün bir ürün satın almak için tüketici cazip bir ürün başka bir ürün çok daha üstün olduğunu göstermek için. karşılaştırmalı reklam stratejisi sadece ürün ve hizmetlerini tanıtmak için kullanılmaz, aynı zamanda sık sık siyasi reklam kullanılır. Bu bir adayın zayıflıkları ve karşı aday güçlü işaret dener.

karşılaştırmalı reklam stratejisi yaygın sanayi birçok türleri kullanılmaktadır. Bu, örneğin, karşılaştırma tüketim malları endüstrisinde kullanılmaktadır, bir başka marka deterjan markası ve bir marka kötü performans detaylandırma. Benzin firmaların marka motorun uzun yaşama nasıl katkıda göstererek başka bir yere benzin kendi markasını tout olacak. Otomobil üreticileri rakibi tarafından üretilen aynı boyutta arabanın kilometre karşı aracın gaz kilometre vitrin karşılaştırmalı reklam kullanacaktır.

Doğrudan ve dolaylı: karşılaştırmalı reklam iki türü vardır. Doğrudan reklamlar aslında ada göre karşılaştırma marka tanımlamak. Onlar adında rakip marka üstün varlık olarak reklamı marka anlatacağız ve çeşitli farklılıkları işaret edecektir. Dolaylı karşılaştırma reklamlar diğer isimsiz rakip markalar üstün varlık olarak reklamı marka anlatacağız. reklam reklamı marka daha iyi olduğunu iddia edebilir “diğer markalar.”

Karşılaştırmalı reklam Her iki tür tüketicinin dikkatini çekmek ve karşılaştırmalı bilişsel tepkiler için garanti edilir.