Macaristan üniversiteleri

Bu kitap, yıllık Reklamcılık ve Tüketici Psikolojisi Konferansı’nda sunulan bildiri vitrinde. katkıda – uygulayıcısı ve akademik geçmişe hem aktif alimler -. reklam bir psychographics, değerlerin genel alanında ilgi ve yaşam tarzı paylaşan

yazarların disiplinler arası ve uluslararası karışım ayrılmıştır, bu hacim, bir farklı bakış açısı getirmek Dört nonorthogonal bölümler. İkinci bölüm metodoloji geliştirmeye adamış bölümleri sunarken ilk bölümü, reklam araştırma kuramsal ve kavramsal sorunları ile ilgilenir. Son iki bölüm değer, yaşam tarzı ve psikografik araştırma insanlar arasındaki farklılıkları anlamak için kullanılmıştır nasıl göstermektedir. Bu son iki bölümden ilk farklı zamanlarda insanlar (genellikle eğilim araştırması denir) arasındaki farklılıkları vurgular, ve ikinci ulusal sınırları aşan insanlar arasındaki farklılıkları vurgular.

Topluca, bu bölümler değerleri ne kadar pratik state-of-the-art araştırma göstermektedir, yaşam tarzları ve psikografikler olabilir. Onlar reklam ve pazarlama uygulamaları geliştirmek kaliteli araştırma tecelli edilir ve iş dünyası tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda daha ürünler ve hizmetler sunmak yardımcı olabilir gibi değerler, yaşam tarzları ve psychographics düşünceli dikkate.