Maastricht Üniversitesi

Maastricht Üniversitesi (UM) Maastricht, Hollanda eski ve en güzel şehirlerinden birinde bulunan uluslararası bir üniversitedir. Şehir 1992 Üniversitesi Avrupa Birliği kuruldu Maastricht Antlaşması, bilinir şehir merkezine yayılmış geleneksel binaları işgal ve tıp fakülteleri Randwyck devlet-of-the-art tesislerinde dayanır.

Maastricht Üniversitesi onun için sıyrılıyor:

 • yenilikçi öğretim modeli: Probleme Dayalı Öğrenme
 • (AB) bölgede sağlam bir köklenme ile birleştiğinde güçlü uluslararası yönelim,
 • eğitim ve araştırma, entegre çoklu ve disiplinlerarası bir yaklaşım

1976 yılında kurulan, UM Hollanda’da 13 kamu üniversitesinin genç olduğunu. Neredeyse 16.000 öğrenci ve 4.000 personel ile, UM akademik programların geniş bir seçenek sunuyor. UM mezunları çok uluslararası işgücü piyasasında takdir ve tüm dünyada bulunabilir, örneğin, Cambridge ve Harvard araştırma yapıyor ya da Belçika, İngiltere, Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Gambiya gibi çeşitli ülkelerde çokuluslu için çalışan, Türkiye ya da Dubai.

 

Yenilikçi eğitim
Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ): UM de Eğitim bizim çalışma programlarının içeriği ve bizim öğrenme yöntemi hem de benzersiz sayesinde. PDÖ gücü onun yatıyor:

 • Küçük ölçekli: Bizim küçük öğretici grupları herkesin aktif diğer öğrenciler ile sosyal ilgili sorunları çözmek için nasıl tartışırken yer alır emin olun. Nitelikli öğretmenler gerektiğinde grup süreci, kritik, maddi soru sormak, bilgi paylaşmak ve destek öğrencileri rehberlik.
 • Öğrenci merkezli bir yaklaşım: PDÖ, öğrencilere, çeşitli açılardan analiz edilmesi, belirli sorunlarla mücadele bağımsız araştırma ve altta yatan mekanizmaları tanımlayarak gerçek hayat durumlarda öğrenme fırsatı verir.
 • Aktif öğrenme süreci: Öğrenciler tartışmaları kurşun ve kendi araştırma sorularını formüle.
 • İşbirliği : Bir grup olarak birlikte çalışarak, sadece öğrencilerin farklı bakış açılarından öğrenebilirler, ama onlar da anlamak için gelip – bir soruna çözüm ararken başkalarının görüşler – ve saygı.
 • Çeşitli perspektifler: Farklı kültürlerden ve farklı açılardan insanlarla çalışma öğrenme sürecine büyük değer taşımaktadır, çünkü mümkün olduğunca farklı olarak öğretici grupları yapmak hedefliyoruz. UM daha küreselleşen işgücü piyasasında başarılı olmak için öğrencilerin becerilerini güçlendirmek için bir ‘Uluslararası Kalkınma Sınıf’ programı başlatıyor.
 • Kariyer hazırlığı: Öğrenciler sadece kendi alanında içeriğini öğrenmek değil, ama onlar da, sunum yapma geribildirim sunan ve tartışma ve sorunları analiz ederek, işbirliği, liderlik ve araştırma yeterlikleri kazandırmak.

Uluslararası oryantasyon
Maastricht Üniversitesi tam iki dilli (Hollandaca ve İngilizce) üniversitesidir. Biz İngilizce olarak okutulmaktadır çoğu güçlü bir uluslararası ve Avrupa yönelimi ile lisans, yüksek lisans ve doktora programları geniş bir yelpazede sunuyoruz. Öğrenci nüfusu ve akademik personelin üçte neredeyse yarısı Hollanda’da bugüne kadar en uluslararası üniversite tarafından, ve gerçekten Avrupa kıtasında en fazla uluslararası üniversiteler arasında UM yapma, olmayan Hollandalı olduğunu.

Maastricht Üniversitesi her fakülte uluslararası ortaklıklar ve öğrenci değişim anlaşmaları onlarca vardır ve biz disiplinler arası ve uluslararası işbirliğini teşvik. Buna ek olarak, UM programlar genellikle, yurtdışında eğitim mezuniyet için temel bir gereklilik olarak dahil ağır önem veriyoruz.

 

Multidisipliner Araştırma
UM Araştırma, çeşitli disiplinlerden incelenmiştir sosyal ilgili temalar dayanmaktadır. Üniversite araştırma enstitülerinin bir dizi kurdu ve çok disiplinli, interfaculty araştırma odaklanmaktadır etti: Öğrenme ve Yenilik, Yaşam Kalitesi ve Avrupa ve Küreselleşen Dünyada. Uluslararası bir ağ üniversite olarak, biz içinde ve departmanlar arasında, hem de dış enstitüleri, işletmeler ve sosyal örgütler Hollanda’da ve yurtdışında işbirliği bir kökleşmiş kültürü var.

Bizim araştırma programları Hollanda’da ve Avrupa’da üst arasında yer almaktadır. Biz taze ve yenilikçi fikirlerin gelişmesine katkıda parlak, genç araştırmacıların değerini tanımak. Biz araştırma master sadece gelecek araştırmacıların eğitim odaklı bir dizi sunuyoruz araştırma, yüksek lisans programlarının çoğunda bir rol oynar ve bu yüzden.

 

Araştırma ve kampüs girişimleri
rağmen Maastricht Üniversitesi uluslararası odaklı, bu bölgeye güçlü bağları korur. Birlikte Maastricht Üniversitesi Tıp Merkezi ve bölgesel ortakları ile biz Medikal Biyoteknoloji, Nörobilim, Biyobazlı Malzeme, Sistem Biyolojisi ve Akıllı Cihazlar gibi alanlarda bizim bilimler portföyümüzü genişletmek. Kampüsler girişimleri yanı sıra UM Holding ve Studium Generale faaliyetleri bu dayanışma tanıklık.

UM, biz sürekli ileri bir araştırma üniversitesi olarak bizim konumumuzu güçlendirmek için çalışıyoruz. Bu amaçla, bölgedeki hükümet, iş sektörü ve bilgi kurumları arasındaki işbirliği çok önemlidir. Bu, ‘üçlü sarmal’ formülü diyoruz. Bu tür ortaklıklar da bizim büyük kampüs girişimleri şekillendirmeye yardımcı olur:

 • Sittard-Geleen Chemelot Kampüsü: kimya ve malzeme konusunda uzmanlaşmış bir açık inovasyon kampüsü.
 • Maastricht-Randwyck Maastricht Sağlık Kampüsü: yaşam bilimleri ve sağlık tıbbi biyoteknoloji için bir hotspot – Sınırsız Brain beyin araştırmaları, hem temel ve uygulamalı çığır odaklanan bu kampüste ilk somut projelerden biridir.
 • Maastricht Inner-City Campus: Bu alan olan araştırmanın doğrudan acil toplumsal konulara odaklanmış güçlü bir alfa gama odaklı fakülteleri birleştirir.

Bu kampüs girişimleri ile, UM üst bilimsel yetenek için uluslararası itiraz geliştirmek ve araştırma fonu için ek fırsatlar teşvik umuyor. Bu, bölgesel ekonomide üniversite çapa hizmet edecektir.