Lazerna epilacia

Birincisi, hangi standartlar ve ne şekilde tarihsel kadınların kamusal adresi yargılamak için feminist retorik alimler vardır? Biz de tanıma ve kadınların karşılaştıkları genellikle farklı retorik engelleri doğrulanırken nasıl bu yöntemler genel inceleme test standı olacak, sormak gerekir? En iyi bu sorulara cevap verebilir feminist retorik alimleri tüm kamu adres olduğunu kabul etmektir hangi araçları “durumsal ve kurumsal taleplere duyarlı tarihsel beklenmedik tarafından yönetilir ve izleyicileri algılayan gerçekleri temsil ve değiştirilmesi söylem limitlere tabi” (Dow, 1997, s. 94). (2)

Elbette, feminist retorik alimler bağlamı tanıması gerektiğini işaret tarihsel kadınların kamusal adresi çalışmanın özgün bir katkı değildir. Bugüne kadar, tarihsel kadınların kamusal adresi alimleri etkili şekilde izleyici, mekan, gereklilik, ya da tür olarak derhal bağlam sorunları tanıdı. Ben böyle kapitalizm ve üretim sistemlerindeki değişimlere, teknolojideki değişiklikler, ulusal veya uluslararası olaylardan, ya da etnik gruplar arasındaki ilişkilerin olarak bağlamında daha geniş yönleri, tanınması düşündüren ediyorum. Birçok geleneksel cinsiyet rolleri, eleştirmeden kabul gibi, bu geniş bağlamlar belki feminist retorik alimler daha dar kültürel bağlamlarda yerine odaklanarak, onları dikkate başarısız olabilir tarihimizin böyle bir “görünmez” bir parçasıdır. Bağlamda büyük yönleri her dönemde vatandaşların günlük yaşamlarında çok önemli çünkü İronik olarak, feminist retorik alimler bu olayların retorik tarihinin vardı önemli bir etkisi kabul başarısız olabilir. Yirmi beş sayfa sınırları için istekleri ile karşı karşıya belki Veya, akademisyenler retorik durumun bu yönlerini dikkate göze alamaz. Ne olursa olsun bu eksikliklerden nedeni, feminist retorik çalışmalar daha geniş kültürel bağlamları tarihsel kadınların kamu adresini nasıl etkilediğini dikkate almalıdır. Bu tür çalışmalar, kamu kelime tanımlayan kadın (3) veya kadın hakkında söylemleri rekabet ve nasıl bu olayların kadın incelendi geniş kültürel gelişmelere ilişkin nasıl temsil edildiği etkileyen sınavlarını içerebilir.

Bu yazıda ben ne olursa olsun bu etkiler retorik belirtilmiştir olsun positionalist perspektifi (Condit, 1993), retorik bağlamsal etkileri kabul perspektif odaklanarak feminist retorik çalışmalarda daha geniş kültürel bağlamda dahil savunacağım kendisi. …