Lahor Üniversitesi

Lahor Üniversitesi (UOL) derslerin büyük bir seçim ile, özel sektörde çalışmak isteyen öğrencileri sağlayacak öğrenme ve araştırma geliştirme önemli bir rol oynamıştır. Amaç her zaman, öğretim mükemmelliği geliştirme UOL öğrenme ve araştırma ile güçlendirilmiştir.

Bu aynı zamanda Pakistan yükseköğretim kurumlarının iyi biri haline UOL izin verdi. Üniversite Pakistan Mühendislik Konseyi (PEC), Pakistan Tıp ve Diş Konseyi (PMDC) ve Pakistan Eczacılık Konseyi tarafından akredite edilmiştir. Üniversite ayrıca Pakistan Yükseköğretim Komisyonu (YÖK) ile en yüksek rütbeli (rütbeli ‘w’) elde etti.Mükemmellik yaklaşımımız Üniversite Dünya (QS & Times Higher Education Supplement 2005, 2006, 2007 ve 2008) ilk 500 üniversitesi arasında yer olması için izin verdi.

UOL araştırma ön planda olmaya devam ediyor ve sürekli Sanat alanlarında, Mühendislik, Sağlık Bilimleri (Tıp Üniversitesi Koleji, Diş Hekimliği Üniversitesi Koleji, Hemşirelik Yüksekokulu Lahore & Ebelik), Dil ve Edebiyat, Bilgi Teknolojileri mükemmel mezunları üretmek için çaba ve İş Okulu (Lahor İş Okulu) aracılığıyla.

Lahor Üniversitesi (UOL) Lahor iki kampüsü ve İslamabad’da bir kampüse sahiptir. Lahor iki kampüsü Raiwind Road ve Thokar Niyazi Baig yakın Savunma Road bulunmaktadır. İki kampüsü 650.000 metrekare toplam inşa alanı var. ft.

Üniversite Raiwind Road merkez kütüphane ve Lahor Business School için özel kütüphaneler ve Savunma Yol Kampüsü’nde Tıp Fakültesi sahiptir.

UOL çalıştırmak tüm lisans programları, Pakistan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK), devlet düzenleyici kurum tarafından tanınır. Üniversite ayrıca akreditasyon vardır onun mühendislik, eczane, Pakistan Mühendislik Konseyi (PEC), Pakistan Eczacılık Konseyi ve Pakistan Medikal ve sırasıyla Diş Konseyi (PMDC) tıbbi ve diş hekimliği programları.

Öğretme ve Öğrenme Kalite UOL başarı anahtarıdır ve Üniversitenin tüm bölümleri için de yürütmektedir gibi, öğretme ve öğrenme araştırma değerlendirme egzersizleri kalitesi sağlar Kalite Geliştirme Hücre (QEC) vardır.