Kosova İliria Kraliyet Üniversitesi

Bir Bakım Topluluk olarak İçerme Okul:

İliria Kraliyet Üniversitesi hakkında bu kadar büyük ne öğretmenler için mükemmel bir kaynak Bu web sitesi, çapa her şeyi düzeyi ve içeriği ile bozuldu olduğunu. Biz sürekli hedefleri yazıyoruz ve ben bu site için yazdı biri gibi bir 4. sınıf öğretmeni olmak ” normal sınıflara engelli tüm çocuklar da dahil olmak üzere hiç kimse bir reçete yoktur.Her öğrenci farklı ve hep başka çalışmayabilir için ne işe yarayabilir. Biz burada sizin sınıfta, okul, ve çevredeki toplumda başarıyla çocuğu dahil yetkisi olacak önemli unsurlardan bir yolculuk sunuyoruz. “ Bu benim görebiliyorum ne ve yapmak için çok güçlü bir ifadedir onlar yedeklemek gibi görünüyor çok iyi bilgi.

 

Yalnız Değildir – Ortaöğretim Düzeyi:

Destek bilgileri burada engelli çocukların her öğretmenin dahil sınıf için uygun desteklerin iyi bir anlaşma bulabilirsiniz belirtiyor. Bir öğretmen bulmak ve öğretmenler, personel, yöneticiler, ücretli yardımcılar, gönüllüler, veliler, profesyoneller ve öğrenciler destek her türlü kullanabilirsiniz. Bu fikir size orada olmalı en azından bu destek mevcut kuyu bilmek bazı konfor vermek yok.

Bazı durumlar öğrenciler, sınıf durumuna ve okul bütçesinden ihtiyaçlarına dayalı bir öğretmen asistanı gerektirebilir. Asistan öğrenci üzerinde zorba ve diğer öğrenci ile etkileşimi durursa bu sorunlara neden olabilir.Öğretmen genel yararı öncelikli olduğundan emin olmak gerekir.

Kapsayıcı sınıf en önemli parçalarından biri özel ihtiyaçları olan çocukların anne / veliler rolüdür. Ebeveynler çocuğun eğitim programı, ulaşım ve fiziksel ihtiyaçlarını ilgili tüm kararlarda yer almak gerekir. Ebeveynler de öğrencinin değişen ihtiyaçlarına yardımcı olabilir.

kapsayıcı Programın son gol öğrencinin diğer öğrenciler ile etkileşim başlar emin olmaktır. Öğrencilerin dahil çalışması için sınıfta arkadaşlarını geliştirmek gerekir. içerme başarısı etkisi başlamak için gol kalanı için sınıfta kabul öğrenci duygu bağlıdır.

 

Organize Başlarken: İşbirlikçi Takım:

dahil bir destek ağı geliştirme konusunda ilk adım bir ekip geliştirmektir. Sadece BEP sürecinde olduğu gibi, bu takım öğretmenler, okul çalışanları, veliler, uzmanlardan oluşmaktadır, ve öğrenci kendileri edilmelidir.İkinci öğrenci, genellikle kurulu IEP ile geldi, çünkü takımın ilk toplantısı öğretim yılı başında gerçekleşir. Bu ilk toplantının amacı gözden ve yaklaşan dönem için öğrencinin ilerlemesini ve hedefleri güncellemek için.Örgütlenme önemli bir kısmı, IEP rolü ve sürecin farkında olmaktır. IEP her öğrencinin özel ihtiyaçlarını karşılayan kapsayıcı bir program oluşturarak ekipleri çabalarıdır. Bu “Organize Başlarken” ve tüm öğrenci planı üzerinde başlayan ilk adımdır.

 

Sınıfta: Öğretim Planlama:

İliria Kraliyet Üniversitesi  sınıfta müfredat herkes için aynı olacaktır. Zorlukları ile öğrencilere talimat dişli onların özel ihtiyaçlarını karşılamak için müfredatın bazı bölümlerini uyum sağlamak anlamına gelebilir. genel amacı, aynı zamanda akranları ile öğrenme yararlanarak meydan öğrenci kendi başarı düzeyi içinde çalışır. Öğretmenler adapte oluşturabilirsiniz ve paralel hedefler öğretim birimi önce IEP ile kurulan hedefler doğrultusunda kendi talimat yardımcı olmak.

Öğretmenler öğrencilerin rutin okul gününün parçası olduğu sınıf / öğrenci normalleştirme korumak için dikkatli olmalıdır. Bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için öğrencilerin eğitim için stratejiler onların bol. Öğrenci kooperatif öğrenme kullanımı meydan öğrenci öğretiminde çok yardımcı olabilir. Planlanan grup faaliyetlerinin kullanımı sayesinde tüm öğrencilerin öğrenme sürecinde paylaşıyoruz. Sınıf katılımı, farklı araçların kullanılması daha göreceli öğrenme yapmanıza yardımcı olur ve dışarı kalma hissi önler.

Öğretmenler sınıf yönetimi farkında olmak ve hala anladım değil bir öğrencinin ihtiyaçlarını gösterebilir sorunlar ve davranışların dikkatli olmalıdır. Okulun tüm alanlarda dahil sınıf için daha spesifik olabilir engelli ancak oturma, aydınlatma, öğretmen hareketliliği ve akustik gibi konaklama ile öğrenciler için erişilebilir olmalıdır. Tüm öğrencilerin engelli olanlar dahil olmak üzere, öğretmenler öğrenci ilerleme sorumlu olması gerekir .. Değerlendirme öğrencileri önerilen hedeflere ulaşmak olduğunu ve onların ihtiyaçlarının karşılanmasını belirlemek için kullanılan bir süreçtir. dahil olabilir değerlendirmeler türleri şunlardır:

– Öğretmen değerlendirmeler

– Akran değerlendirmeler

– Öğrenci kendi değerlendirmeler

portföy en kullanımı öğrencileri ilerlemeyi izlemek için mükemmel bir yoldur. Öğrenciler oluşturmak ve onların sınıf içi etkinliklerin, başarıları ve kendi öğrenme yansımaları bir rekor olarak portföylerini korumak. Meydan öğrenciler için değerlendirmeler onların özel ihtiyaçlarına yönelik olmalıdır ve mod veya test süreci, öğrencinin IEP belirtilen edilmelidir.

 

Alan Notları:

Bu web sitesi içinde engelli öğrenciler için özel konaklama oluşturmaya akran öğretmenler, davranış yönetimi arasında değişmekteydi konular vardır. Alan boyunca not girişleri, öğrenci başarısına katkıda bulunabilir, kendi sınıflarında için çalıştı ne yaşamış ve ne gibi eğitimciler referansları.

 

İçerme – “Birlikte öğrenin çocuklar, Live Together, öğrenin”

Rönesans Grubu tarafından oluşturulan ve sürdürülen Bu web sitesi geliştirme ve eğitimcilerin desteği ve kapsayıcı sınıf için kaynak sunan adamıştır. Bu sitede yer alan bilgilerin içinde öğretmen yeterlikleri, stratejileri, karar verme ile ilgili ve eklenmesi için okul / sınıf hazırlamak bilgi kaynaklarının bir dizi.

 

Öğretim Yeterlilikler Gereken:

Burada sunulan soru, genel eğitim ve özel eğitim öğretmenleri yetkili kapsayıcı sınıf öğretmeni olması gerekir ne yetkinlikleri nedir? Cevap öğretmenlerin özellikle meydan olanlar tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yetkinlikleri ve becerilerini geliştirmek için ihtiyaç vardır. Bunlar öğretmen yeteneklerini içerir:

 1. Çözme sorun becerisi
 2. Bir çocuğun bireysel çıkarları ve iç motivasyon faydalanmak becerisi
 3. Öğrencileri için uygun yüksek ama alternatif beklentilerini ve değerlendirmelerini ayarlamak için yeteneği
 4. Ne olursa olsun, bir öğrencinin yetenekleri her öğrenci için uygun beklentileri yapabilme
 5. Yetenek atamaları değişiklik belirlemek ve öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak sınıf etkinliklerini tasarım
 6. Öğrencilerinin sınıfına getirmek becerileri her türlü değerini öğrenmek ve anlamak için yeteneği
 7. Tüm öğrencilere günlük başarı sağlamaya adanmış bir sınıf ortamı sağlamak için yeteneği

Genel eğitim öğretmenleri sınıfta her çocuk bir sorumluluk ve daha iyi bir öğretmen olmak için bir fırsattır, bir gerçekleşme yararlanacak. Öğretim stratejileri çeşitli bilerek ve işbirlikçi IEP ekibi ile çalışarak, öğretmen dahil sınıfta pozitif eğitim sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

İçerik / Davranış Stratejileri – Does bir Dahil Sınıf benziyor nedir?

Dr Chris Kliever, Özel Eğitim Doçent göre, Northern Iowa Üniversitesi, şu kapsayıcı sınıf içerik alanı öğretim için geniş bir anahat olacaktır:

 1. Kapsamlı eğitim öğretim daha iyi bir şey değildir
 2. Oluşturmak ve sınıf ve akademik programların yapısını kurmak eğitim yardımı için sorumluluk alan öğrenciler
 3. Öğretmenler tüm öğrencilerin eğitim onların programında kuralları ve akademik zorlukları buluşacak yüksek beklentileri var
 4. Aileler çocuklarının başarısı olarak katılıyor
 5. Müfredat insanlığa odaklanmış ve bir başka yetmeyecek değerleri olan
 6. Öğretmenler çalışır ve öğrencileri kapsar müfredat oluşturmak

 Aynı zamanda davranışsal stratejiler Dr. Kliever fikirleri içerir:

 1. Sınıflar ve öğrenciler bir ana kural ihtiyaç ve birbirlerine saygı
 2. Öğretmenler mükemmel gözlemciler bir davranış sorunun nedenini belirlemeye yardımcı olması gerekir
 3. Öğrenciler aktif olarak yapan ve motive böylece Öğretmenler çevreyi yapısı gerek
 4. Davranış sorunları çözerken Öğretmenler içerik alan stratejileri bir dizi kullanmak gerekir
 5. Öğretmenler fonksiyonel davranış değerlendirme kullanmak ve davranışsal konularda bir problem çözme yaklaşımı bu uygulamalıdır
 6. Kendi davranışsal sorunları üstesinden öğrencilere yardımcı olmak için müfredat, öğretim ve sınıf değişiklikleri formüle fonksiyonel davranışsal değerlendirme öğretmenlerin sonuçlarına dayanarak

Dr Kliever faaliyetleri öğrenci merkezli ve sosyal etkileşim sağlamak nerede öğrenmek için aktif bir yer olarak dahil sınıfı tanımlar. Her şeyin üstünde başka öğrenme, yeni beceriler öğrenmek için toplum içine sınıfın ötesinde ulaşır.

 

Adaptasyon Stratejileri Dokuz Türleri:

Bu web sitesinde yer alan öğretmenler öğretim stratejileri kullanabilirler uyarlamalar ne türlerini tanımlayan bir bağlantıdır. Bu bağlantı dahil dokuz adaptasyon stratejileri aydınlatır:

 1. Boyut – Öğrenci / öğrenci tamamlanması bekleniyor öğe sayısını uyarlayan
 2. Zaman – öğrenme, görev tamamlama ya da test için ayrılan süreyi uyum
 3. Destek seviyesi – Belirli bir öğrenci tarafından gerektiği gibi kişisel destek veya yardım miktarını artırmak
 4. Girdi – Öğrenci ihtiyaçlarına dayalı eğitim ve teslimat yöntemi (ler) uyum
 5. Zorluk – yani öğrenen yararlanabilir çalışmak için beceri düzeyi, sorun türünü veya yaklaşımı adapte
 6. Çıktı – Öğrenci ve öğretim yanıt vermelidir nasıl adapte
 7. Katılım – öğrenen görev katılır şekilde ve ne ölçüde uyum
 8. Alternatif – Aynı malzemeler kullanırken gol veya sonuç beklentileri adapte
 9. Yedek müfredat – adapte ve öğrencinin bireysel hedeflerini karşılamak için farklı öğretim ve malzemeleri sağlamak

Bu web sitesinde sunulan bilgi ve stratejilerin kullanımı rağmen, öğretmenlerin kapsayıcı sınıf uygulamaları için destek bulmak ve tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak talimat konaklama gelişebilir.

 

İçerme Anasayfa Circle:

Özel Eğitim Programları Eğitim Ofisi US Department tarafından finanse edilen “İçerme Anasayfa Circle” erken çocukluk servis sağlayıcıları ve genç çocukların aileleri adamıştır. Bu web sitesi sekiz yaşına kadar doğumdan itibaren çocuklar için kapsayıcı eğitim programlarının etkin uygulamaları hakkında gösteriler ve bilgiler dahil olmak üzere bir dizi kaynak sunmaktadır.

Daha önemli web sitesi özelliklerinden biri “Web Sitesi Kullanımı Planlama” konulu bölümdür. Bu bölümde iki bölümden oluşan bir profiler sistemi açıklaması:

 1. Bir anket alarak
 2. Senin araştırmanın sonuçlarını grafiksel görüntüleme

Profilcinin anket altı alanlarda sorular içeriyor:

 1. Içerme
 2. Modeller ve uygulama
 3. Takımlar
 4. Konaklama
 5. İletişim
 6. Daha fazla planlama

 

Profiler hesap kurulumu sonra anket soruları sonuçları ve grafiksel renk kodları anlayışa dayalı bilgiler alır.

Bu web sitesi konaklama, erişilebilirlik ve farkındalık dahil derslik, yöntemleri ve uygulamaları ziyaret, kapsayıcı hizmetlerine bir sayı bağlantıları sunmaktadır. Interaktif dersler adamış bir oturum da vardır. İşte bu interaktif derslerden biri okuyucu çeşitli interaktif roller üstlenerek onların bilgisini genişletmek için izin veren engelli (spina bifida) olan bir öğrencinin bir vaka çalışması dayanmaktadır. Bu interaktif rollerin her birinin kullanımı sayesinde okuyucu bu özürlü çocuğun eğitim sürecine katılan tüm kişilerin sorumluluklarını formüle başlayabilirsiniz.

Amacı ilköğretim düzeyinde dahil sınıf üzerine interaktif izleyiciye bir bilgi daha derin sağlarken bir kentsel ortamda dahil uygulamalara bir göz sağlamaktır “Çemberi Genişleyen” adında bir bölüm de bulunmaktadır.”Çember Genişleyen” slayt gösterisi sunumu dahil sınıf ilkokul düzeyinde olduğu ve sorumlu sınıf / eğitsel, kapsayıcı eğitim programlarının başarısı için önemli olan okul geniş ve toplum uygulamalarını gösterir kadar önemli olduğunu gösterir.

Slayt gösterisi ile birlikte sunulan bilgi yoluyla izleyiciye almak birkaç bölüm vardı. Sunumun sonunda kaplı malzeme ile ilgili bilginizi değerlendirmek için tasarlanmış on kısa cevaplı sorular vardı. Bu soruların cevapları dahil okul / sınıf uygulamaları keşfetmek bağlantıları bir dizi bulunamadı.