Kiril metodi üniversitesi

Proje son derece zor olduğu ortaya çıktı. Bazı ön girişimleri kendi çalışmalarında ve arkadaşları çalışmalarında vardı (Klumpp, “Dramatistic” ve “Beşlik”, Kneupper; Madsen, “Alternatifler” ve “Dramatistic”). Ben her iki gelenekleri ile tutarlı “argümanı” bir tanımını bulmak için çalışırken başladı. Ben dramatism ve geleneksel tartışma teorisi varsayımı sonra varsayımını parantez ama geri yaygın kavram asla olabilir. Son olarak, ben bu yaklaşımı vazgeçti ve başka sürdü – benzer çıkmazlar olanlara tanıdık – Ben projeyi terk etti.

Ama terk kalmak olmaz. Kritik çoğulculuğu ve Stephen Biber özellikle çalışmalarını incelerken, ben geniş bağlamsalcılık olarak bilinen entelektüel hareketi ile Burke çalışmalarını tanımlamak başladı ve Biber Organizmacılığın çağırır entelektüel hareketi ile. (1) Bir inanç Burke’ün eksikliği ile başlamıştı dikkat argümana sadece onun farklı bir disiplin evden retorik çalışmaya gelen bir sonucudur, ve bir yakınlaşma argüman sadece göz ardı teorisinin içine dramatism bir uzantısı gelişmeye söyledi.Bağlamsalcılık ve Organizmacılığın – – Ben bizim zaman geniş entelektüel hareketleri Burke çalışmalarının kökleri hakkında daha anladım Ama ben başarılmamış yakınlaşma dramatism yerine argümanları adapte doğru beni alacağını inanmaya başladı. Ben yakınlaşma projesi dönen daha sonra argüman üzerinde bir bağlamcı bakış açısı geliştirerek tarafından yakınlaşma için benim arama yaklaşmaya karar verdi.

Bu çalışma ileri ile, (2) Ben şimdi özgün proje dönmek ve yakınlaşmayı aramaya hazırım. Bağlamcı dramatism özellikleri olan olur argüman yaklaşımları ve (3) argüman Burke’ün tedavi düşündükten sonra, ben koşul dikkate alacaktır argümanın bir dramatistic yaklaşım gösteren biten, onun hizmetine argümanları şekil.

RESMİ ARGUMENT Kenneth BURKE

Burke 1920’lerde ve 1930’larda retorik teoride yaptığı çalışmaya başladı. Tartışma Onun yaklaşımı bu döneme hakim ve bugün etkili kalır geleneksel tartışma teorisi doğal olarak büyüdü. Geleneksel tartışma teorisi analitik ve resmi prosedürler üzerine inşa edilmiştir. Analitik, geleneksel teori parçaları tek tek argümanları bölerek çalışır – tesislerinde ve sonuçları; kanıt ve formlar; veya veri, garanti, ve iddia (4) – ve daha sonra türleri bir program aracılığıyla her bir parçasını analiz, Daha genel olarak, geleneksel tartışma teorisi bir arguer usta İdeal formları istiyor. …