Kadın ve Televizyon

Modern televizyon reklamlarında kadın görüntülerin kullanılması bir önyargı gösterir.Reklamlara erkekler çoğunlukla ev kadınları ve anneler olarak tasvir kadınların, daha fazla mesleklerde gösterilmiştir. Erkek aktörler araba veya iş ürünlerinin tanıtımı için daha olasıdır iken, aktrisler yerli ürünlerin tanıtımı için kullanılan ve iç ortamlarda esas gösterilmiştir. Ses kazaklar da, stereotyping göstermek ezici çoğunluğu erkek olmak onları (yüzde 94 kadar). 21. yüzyılda kadın ses eylemi kullanımında bir artış olmuştu da, bu ağırlıklı olarak gıda, ev ürünleri ve kadınsı bakım ürünleri olmak eğiliminde.

Kadınlar hala televizyon yönetim rolleri yeterince temsil, ancak Hofstra Üniversitesi tarafından yapılan bir ankete 2008 daha fazla kadın Amerika Birleşik Devletleri’nde direktörlerin ofisleri alarak bir eğilim olduğunu göstermiştir edilir. 28.3 yüzde, televizyon daha fazla kadın haber direktörleri zamankinden daha vardı. Kadınlar da bazı programlarda lider rol almış: 1986 yılında, Oprah Winfrey (b. 1954) bir televizyon gösterisi ev sahipliği yapacak ilk Afrika kökenli Amerikalı kadın, dünyada kendi adını taşıyan bir program satış ve kadar koştu gibi birçok ticari ve TV rekorları kırıyorlar oldu 2011.

Kadınlar böyle pembe diziler ve talk show gibi televizyon içeriği, özel tadı var algılanmaktadır. Birden fazla hikaye hatları, tekrarlama, ve kesintiler, onun yerli görevleri ile meşgul olurken bir kadın gösteriyi izlemek için izin – pembe diziler faiz türün özelliklerine atfedilen edilmiştir. Araştırmacılar ayrıca, diziler istemi kadınlar, belirli sorunları tartışmak ve böylece duygusal rahatlama sağlar. Bu kaydetti Ama içerik için kadınların tercihleri ​​de sosyal ve ekonomik faktörler tarafından şekillenir.Basın bunu tartışırken orta sınıf kadınları bile komik ya da gerçekçi olmayan karakter daha sempatik iken işçi sınıfı kadınları, kendi gerçekçilik göre içerik değerlendirmek ve genellikle çok kritik olduğunu keşfetti.