İletişim Güvenmeyen Kamu konuşan Laboratuvarı

Iletişim yakalanması 1970 araştırma beri (CA) yayınlar çok sayıda sonuçlandı. McCroskey (1982), CA disiplin içinde en çok araştırılan alanlardan biridir iddia. Başlangıçta (1970) McCroskey sözlü iletişimle bağlantılı bir çok merkezli anksiyete gibi CA inceledi rağmen, daha sonra, o bir sözlü iletişim bileşeni daha eklemek için yapı yeniden. (1982) McCroskey olarak CA belirtir “başka bir kişi veya kişiler ile gerçek veya beklenen iletişim ya ilişkili korku ya da kaygı bireyin seviyesine.”

İnsanlar azaltmak ve / veya haberleşme ile ilgili kaygı ile baş yardımcı olmak için tasarlanmış programlar academe (Hoffman ve Sprague, 1982) kendi yolunu bulduk. Bu programlar, CA (McCroskey, 1970), mücadele suskunluk (Phillips, 1968), ya da endişe mücadele için bir grup terapisi tekniği (Lederman, 1983) yaklaşımı odaklı bir beceri mücadele için bir bilişsel yaklaşım ayrılabilir. Tedavi programları iletişim konusunda içsel iletişim ve anksiyete arasında ilişki kabul ederken, Elkins (1985) bu ilişkinin ampirik kanıt sağlar.

Öğrenciler umutsuzca kendi anksiyete ortadan kaldırmak için yollar ararken Konuşma iletişim akademisyenler, kamu konuşma anksiyete neden yıkım tanık. Ambler (1982) bir konuşma verme konusunda olumsuz tutumların değiştirilmesi yönünde marjinal adımlar bildirir. Üç baskın tedavi yöntemleri (sistematik duyarsızlaştırma, bilişsel yeniden yapılandırma ve beceri yönlendirme), kamu konuşma anksiyete ortadan kaldırılması yönünde minimum adımlar göstermiştir (Karst ve Trexler, 1970; Trexler & Karst, 1972; Watson ve Dodd, 1984). Bu tedavi yöntemleri, kamu konuşma anksiyete belirtilerini saldırı ederken, bir çare sistematik (i) göze çarpan bazı gerçekleri ve dil alışkanlıkları hoparlör çağrıştırıyor ve (ii) bir bireyin dil alışkanlıkları doğru uyandırmak için özel öğretilebilir cihazlar savunmak gerekir yaparak sorunu yalıtmak gerekir değerlendirilmesi. Genel semantik bu hedeflere (Lee, 1941) yanar.