Hava durumu makedonya

Evrensel Dilbilgisi (UG) tüm olası dilleri için temel ilkeler ve insan organizmasının “başlangıç ​​durumuna” dil öğretim hem de bir teoridir. Bu iki cilt dil edinimi için hem dilsel teori ve insan yeterlilik ortak, sıkıca bağlı çalışmalarda UG çalışma yaklaşım.Özellikle, hacimler dikkatle uluslararası bilim adamlarının geniş bir yelpazede analiz farklı dilde bir dizi genelinde karşılaştırılabilir çalışmaları toplamak.

(Cilt 1) ve Bağlama “bölümünde” Başlar, Projeksiyonlar ve öğrenilebilirlik “çapraz-dilsel varyasyon çevreleyen sorunlar, Bağımlılıklar ve Öğrenilebilirlik “(Cilt 2) tartışmalı UG en temel vardır. Nasıl dilbilgisi ilkeleri, genel öğrenme teorisi ile öğrenilebilir? Ne biyolojik onların öğrenilebilirlik garanti etmek için insan türünün programlanmıştır?Dil bilgisi, bu alanlar için geçerlidir dilsel temsil nedir? Diller arasında mevcut Ne evrensel?

iki cilt her alanda en kritik akım önerileri özetlemek ve onlara taşıyan hem teorik ve ampirik kanıtlar sunuyoruz. İlk dil edinimi ve resmi öğrenilebilirlik teorisi üzerine yapılan araştırmalar, her alanda dil teorisine göre tartışmaların merkezinde yer almaktadır. dilbilim, gelişim psikolojisi, ve bilgisayar bilimleri – – çeşitli disiplinlerde araştırma yakınsama bu birimlerin temsil bilişsel bilim paradigması örnek sağlar.