Genel Semantik Uygulamalı

Genel semantik büyük savunucusu, Bakınız Korzybski (1933), dil ve dil vücudun tepkisi arasında bir ilişki notları. İki öncü çabaları Elwood Murray bir kişilerarası iletişim laboratuar ve bir analog laboratuvar (Brownell, 1982 ve sırasıyla Brownell, 1979) genel anlambilim uygular. Bugün kişilerarası iletişim veya analog laboratuvarına genel semantik uygulanması roman olmasa da, kamu konuşma korkan öğrenciler için genel bir anlam tabanlı kamu konuşma laboratuvar kurulması kesinlikle dikkate hak ediyor. Böylece, bu kağıt bir kamu konuşma CA laboratuvara genel semantik ilkelerini uygular.

Problem izolasyonu

Watson ve Rayner en (1920) iyi bilinen bir çalışma ön test soruşturmalar sırasında hayvanların hiçbir korku gösterdi Albert adında bir bebek test. Araştırmacılar sinir bozucu bir ses çıkarma beyaz bir sıçan sunuldu her zaman patlatma beyaz fareler korku Albert şartına. Sonunda, Albert refleks gürültü herhangi sunum olmadan sıçan korku geldi. Daha sonra, Pavlov’un köpekleri ve sonunda edimsel koşullanma metodoloji geliştirilmesi ile yapılan çalışmalarda üzerine inşa, BF Skinner (1953) öğrenilmiş yanıtlar için ek destek sağladı.

Kamu konuşma korkusu Richmond ve McCroskey (1985) göre, aynı zamanda öğrenilen bir yanıttır. Ben sıçan Albert’ın korkusu ile izomorf kamu konuşma korkusunu görüntüleyin. “Korku” multiordinal olduğundan, kelimenin anlam atama soyutlama düzeyinde uygulamalı bağlı olmalıdır. Örneğin, bir kişi klimalı uyarıcı olarak kelime “konuşma” yaşayabilirsiniz. Mikroskobik sözsüz düzeyde vücut artan solunum, terli avuç içi ve kas gerginliği (Muller, 1956) ile cevap olabilir. Makroskopik çıkarımsal düzey insanlar klimalı yanıt ile ilişkili duygusal durumunu sembolize kelime “korku”, “kaygı” ya da “fobi” kullanıyoruz. …