Gana Üniversitesi

Gana Üniversitesi, Gana altı kamu üniversitelerinin eski ve en büyük, Londra Üniversitesi bağlı Koleji olarak 1948 yılında başladı ve 1961 yılında, Parlamento bir kanun ile derece veren statüsü verildi. Küresel kalkınma zorlukları karşılamak için dünya standartlarında insan kaynaklarını geliştirmek için bir misyon ile, Üniversite eşsiz sanat dersleri, iş, fiziksel ve biyolojik bilimler, hukuk, tarım, nükleer ve müttefik bilimler ve mühendislik bilimleri sunmaktadır.

Sağlık Bilimleri Koleji bizim içinde, biz de tıp dersleri, hemşirelik, diş hekimliği, eczacılık, sağlık bilimleri ve müttefik sunuyoruz. Tarım ve Tüketici Bilimleri College, kurslar ekin ve toprak bilimi, hayvan bilimi, ev bilimi, tarım ve tarım ekonomisi sunulmaktadır. Biz bizim müfredat zenginleştirmek için yeni ve revize programları ve kurslar onaylamak devam ediyor.

Bizim araştırma enstitüleri ve öğrenme ve araştırma merkezleri aracılığıyla diğer, bizim öğretim üyeleri, diğer uluslararası kurumlar ile işbirliği içinde genellikle, ulusal kalkınma için politika oluşturmayı destekleyen çalışmalarda katılıyor. Üniversite Gana gelişim ihtiyaçlarını karşılamak için daha disiplinli araştırma teşvik üzerinde çalışıyor, ve kıtasal ve küresel düzeyde olduğunu.

Gana Üniversitesi ile ilişkisi tutun Ganalı ve uluslararası kurumların bir dizi bulunmamaktadır. Yüksek öğretimde bir lider olarak, biz öğrenci, fakülte ve personel değişimi gibi ortak araştırma için Afrika, Avrupa ve Kuzey Amerika’da üniversiteler ile çeşitli bağlantı anlaşmaları kurduk.

Üniversite Uluslararası Üniversiteler Birliği, Commonwealth Üniversiteler Birliği üyesi olan, Kalkınma Araştırma ve Eğitim, Uluslararası Eğitim Borsası Konseyi Norveç Üniversiteleri Komitesi New York, Uluslararası Öğrenci Değişim Programları ve Commonwealth Üniversiteler Öğrenci merkezli Değişim Konsorsiyumu. Gana Üniversitesi de Dünya Üniversiteleri Birliği üyesidir.

Öğrencilerimiz fazla 60 ülkeden gelen ve onlar benzersiz Ganalı zengin kültürü paylaşan bizim Cana kampüs tadını çıkarın.