Ese Malta Nasıl

Bu çalışmanın temel amacı, kaybedenler karşı kazananların başkanlık TV reklamlarında kullanılan söylem bugüne kadarki en kapsamlı içerik analizi yapmak oldu. Daha spesifik olarak, amacımız başkanlık TV reklamları bir elli altı yıllık koleksiyonunda retorik değişiklikleri keşfetmek oldu. Retorik hangi değişkenler sürekli kullanılmıştır? Hangi değişkenler, özellikle bir aday ya da kampanya ya da parti tarafından istihdam edilmiştir? En önemlisi, istatistiksel kaybedenler karşı başkanlık kazananların TV reklamlarında sözcük sözcük seçimleri ayırt etmek mümkün ne ölçüde? İkincil amaç siyasi reklam araştırma aracı olarak Diksiyon 5.0 yararlılığını değerlendirmek için devam etmek oldu.

Tabii ki, kazanmak ya da kaybetmek başkanlığı katkıda kampanya reklamları (örneğin, siyasi görüş, ekonomik faktörler, yerli ve yabancı konularda) dışındaki değişkenler vardır, ama yüzlerce kanıtladığı gibi reklam, en önemli değişkenlerden biri Kampanya milyonlarca dolar onlara geçirdi. Nitekim, başkanlık kampanyası reklam ile sadece ilgili aşağıda gözden bilimsel literatür açıkça kendi başına araştırma bu Une değerli destekler.

Televizyon genellikle görsel bir ortam olarak adlandırılır; Ancak, bu çalışma reklamlarda sözlü söylemleri üzerinde duruluyor. Neden? Robinson, TV haber içerik analizi bağlamında, savunuyor, bu “televizyon esasen görsel ortam olarak kabul edilir iken (bu varlık ne baskı ve radyo onu farklılaştıran), ses haber yayınları görüntü hakim” (vurgu eklenmiştir) 0,3 Bu çalışma, sözel, görsel hakim çünkü televizyon haber bize mantıklı Robinson’ın “ilk varsayıma dayanıyordu. Bu sözlü hakimiyeti yorumların, raporlar, ve çapa kişiler, gazetecilere kaynaklanan görüşmeler ve yorumcu ‘seslendirme sürekli akış içinde temsil edilir “Televizyon haberlerinin sözlü hakimiyeti ve birçok siyasi televizyon reklamlarında sözel hakimiyeti arasında burada doğrudan paralellik vardır 0,4 (vurgu eklenmiştir). Böylece mevcut çalışmada aday ülkedeki en yüksek ofis kazanmak yardımcı olmak için tasarlanmıştır cumhurbaşkanlığı TV reklamlarında sözlü vaatler, saldırılar, karşı-saldırılar, ve spiker ses eylemi sürekli akışını araştırdı. önceden bir araştırma hiç bir sözcük bakış açısıyla başkanlık reklam kaybetme karşı kazanma elli altı yıllık koleksiyonu incelendiğinde beri çalışma, keşif ve tanımlayıcı hem de. …